Odważ się na zmiany

0
2255

„Zmiany zachodzą tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd, kiedy robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu, do czego przywykliśmy” – Paulo Coelho, „Czarownica z Portobello”

Czym są zmiany? No właśnie, dobre pytanie. Pamiętam, na studiach miałam przedmiot pod tytułem zarządzanie i tam dowiedziałam się, że zmiany to planowane, pożądane, jak i nieplanowane i niepożądane procesy czy zdarzenia. Uwaga! Definicję tę przedstawiłam w dużym uproszczeniu ;)

W taki właśnie sposób najłatwiej mogłabym opisać każdą zmianę w moim życiu, a było ich sporo :)
Zmiana kraju zamieszkania, pozycji w firmie, koloru włosów, stanu cywilnego, zmiana przyzwyczajeń – wymienione przeze mnie przykłady, to tylko nieliczne z nich.

Życie człowieka związane jest ze zmianami (przyzwyczajeń, miejsc, itp ). Najważniejsze jest, by wszystkie zmiany, które wprowadzasz (bezpośrednio lub pośrednio) do swojego życia, okazywały się zmianami na lepsze. No tak, ale jak sprawić, aby każda wprowadzana do życia zmiana była korzystna?

Odważ się na zmiany

  • Pracuj z oporem. Określ poziom jego natężenia do zmiany. Przeanalizuj swoje przekonania i myśli, które dotyczą zmiany.
  • Upewnij się, czego możesz się spodziewać, w trakcie procesu dokonywania zmiany.
  • Odwołaj się do swoich posiadanych umiejętności, którę będą Ci potrzebne do poradzenia sobie w nowej sytuacji.
  • Bądź pozytywny!
  • Miej ‘przy sobie’ swoich bliskich, od których zawsze możesz liczyć na wsparcie.
  • Bądź zmotywowany!
  • Uwierz w osiągnięcie celu – zmiany!
  • Zaplanuj zmianę!
  • Ośmiel się marzyć :) I koniecznie zobacz poniższe video.

A teraz wyobraź sobie, jak wygląda Twoje życie po zmianie tego, co sobie założyłeś? Jak się z tym czujesz? Czekam na Twoje komentarze poniżej ;)

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Katarzyna Ostasz - Lifehacker Polska

Katarzyna Ostasz – coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia.
Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy – Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie – niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże.
Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.[/stextbox]

Poprzedni artykułZiphack od czytelnika: jak przechowywać opaski zaciskowe
Następny artykułĆwiczenie koncentracji uwagi: skupiamy się na oddechu
coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia. Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy - Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie - niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże. Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.