Odkryłem pasję! Co dalej?

1
1060

Część pierwszą znajdziesz tu: Odkryj w sobie pasję

Yay! Wiem, odkryłem w sobie pasję :) Chcę być światowej klasy pianistą. Chcę pomagać ludziom w realizacji ich wizji. Chcę być rozpoznawalnym przez społeczeństwo projektantem stron internetowych. Chcę być częścią dynamicznego zespołu firmy konsultingowej. Jeśli znalazłeś już coś, czym chcesz się zajmować, co jest twoją pasją, czas teraz na kolejne kroki, które pomogą ci w jej realizacji.

Odkryłem pasję! Co dalej

(Foto:  justDONQUE.images)


Po pierwsze, skoncentruj uwagę na to, co chcesz wykreować i kochasz, ponieważ to, czemu w swoim życiu poświęcasz uwagę, ulega wzmocnieniu. Pewnie teraz sobie myślisz: „..no tak, ale co, jak się spotkam z krytyką innych…?”. Pamiętaj! Masz wybór :) Możesz skupić się na ich negatywnych uwagach, ale możesz także zadać sobie pytanie: „W jaki sposób mogę wykorzystać tę informację, aby zyskać jeszcze większą pewność, że to co robię ma sens?”.

Po drugie, uwierz w siebie :) Doceń swoje przeszłe i dotychczasowe sukcesy. One dodadzą ci skrzydeł do realizowania Twoich pasji. Kiedy masz świadomość własnej mocy, kiedy czujesz, że masz wszystko – to tak naprawdę masz wszystko, czego ci trzeba.
Po trzecie, kiedy coś jest twoją pasją, nie bierz pod uwagę możliwości, że może ci się nie udać. Kiedy masz poczucie przeznaczenia, to uwierz mi, zaprowadzi cię ono tam, gdzie powinieneś iść.

Po czwarte, bądź wytrwały. Kiedy naprawdę żyjesz z pasją, wytrwałość nie jest niczym trudnym. Wiem coś o tym :) W każdej trudności i przeszkodzie, jaką napotykamy jest nasionko, które jest źródłem nowych okazji do osiągnięcia sukcesu. Dlatego miej zawsze szeroko otwarte oczy i umysł, aby być w stanie je dostrzec.

Po piąte, bądź wdzięczny za wszystko, co masz, za napotkanych ludzi na swojej drodze, za małe i duże przyjemności w ciągu dnia.

Po szóste, stwórz swoją Tablicę Wizji, która będzie przedstawiać to, co chcesz wykreować za pomocą swoich pasji. Osobiście polecam tworzenie Tablicy Wizji w gronie najbliższej rodziny czy też przyjaciół. Czynność ta daje naprawdę wiele radości i szczęścia. Nie zapomnij umieścić Tablicy Wizji tam, gdzie będziesz ją widział codziennie.

Po siódme, żyj pełnią życia, kochaj je. Pamiętaj, to ty decydujesz o swoim życiu! :)

Czy Nick Vujicic jest dla ciebie wystarczającym przykładem realizowania siebie, swojej pasji? Podziel się poniżej swoją opinią.

Katarzyna Ostasz - Lifehacker Polska

Katarzyna Ostasz – coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia.
Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy – Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie – niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże.
Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

Poprzedni artykułMacie stare palety? 30 sposobów ich wykorzystania w domu
Następny artykułObliczamy za pomocą palców, ile czasu zostało do zachodu słońca
coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia. Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy - Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie - niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże. Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.