Odkryj w sobie pasję

3
1250

Często w swojej pracy spotykam się z ludźmi, którzy chcieliby robić w życiu coś, co zawsze będzie ich pasjonować. Mają oni w sobie ogrom siły, motywacji, ambicji oraz determinacji do działania. Sęk w tym, że jednak nie wiedzą, co naprawdę jest ich pasją.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, to ujawnię ci kilka wskazówek, jak tę pasję możesz w sobie odnaleźć. Gra jest warta świeczki, chodzi tu przecież o całe twoje życie :)

Odkryj w sobie pasję

(Foto: mkd.)

Pasja to klucz do szczęścia i poczucia spełnienia w życiu. Pasja to sposób, w jaki żyjesz. Pasja to bardzo osobiste doświadczenie. Kiedy zaczynasz robić to, co kochasz, to co naprawdę jest twoją pasją, twoje życie zaczyna toczyć się w kierunku, którego sobie nawet nie wyobrażałeś. Uwierz mi, wiem o czym piszę, ponieważ znam to z własnego doświadczenia :)
Zatem od czego zacząć? Od poszukiwania pasji ;) Cały czas szukaj i nie zatrzymuj się ani na chwilę :) !

Po pierwsze, pasja i przyjemność idą w parze. Zastanów się: Co kochasz robić? Co wywołuje w tobie podekscytowanie, daje Ci energię? W jakim środowisku lubisz przebywać? Jakich ludzi lubisz? Odpowiedzi na te pytania to wskazówki, które pomogą odkryć twoje pasje!

Po drugie, zainteresowania i talenty pozwolą Ci określić, co jest twoim wyjątkowym darem. Zgodzisz się chyba ze mną, że z reguły jest tak, że najbardziej lubisz robić to, w czym jesteś dobry. Pasje i talenty często idą ręka w rękę. Zatem, co robisz lepiej niż inni? Jakiego rodzaju komplementy słyszysz od innych? W czym jesteś dobry?

Po trzecie, bądź otwarty na nowość. Gdy będziesz codziennie robić te same rzeczy, to może być tak, że nigdy nie znajdziesz swojej pasji. Jeśli interesujesz się modą, zacznij czytać magazyny odnośnie do tej tematyki, wybierz się na pokaz mody, przejdź się po sklepach i zobacz, jakie trendy są modne w tym sezonie. Ubieraj się modnie. Kto wie, może odnajdziesz w sobie pasję do bycia stylistą, projektantem mody bądź też dziennikarzem piszącym na jej temat. Otwórz się na ludzi i nowe doświadczenia, a zobaczysz, jak szybko zaczniesz przybliżać się do tego, co kochasz, do tego, co jest twoją pasją.

Po czwarte, uważaj na umysł, ponieważ ma on często tendencję, do tego, aby nas oszukiwać. Może zdarzyć się tak, że twój umysł będzie próbował przekonać cię, w imię bezpieczeństwa, że twoim celem życiowym jest coś znacznie mniej wspaniałego.

Po piąte, jeśli czegoś nie lubisz, bądź wręcz nie znosisz, po prostu tego nie rób! Źle wykorzystywany czas oddala cię od znalezienia tego, co kochasz. Zabrzmi to drastycznie, ale jeśli nie lubisz swojej pracy, to zrezygnuj z niej! Jeśli nie lubisz przebywać w obecności pewnych ludzi, po prostu tego nie rób!
To jest Twoje życie, żyj zatem świadomie! Odkryj pasje, a potem aktywnie wprowadzaj je w życie :) !

Część druga: Odkryłem pasję! Co dalej?
Katarzyna Ostasz - Lifehacker Polska

Katarzyna Ostasz – coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia.
Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy – Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie – niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże.
Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

Poprzedni artykułTwoje ułożenie rąk na kierownicy zdradza, jakim jesteś człowiekiem
Następny artykułDobra książka w zamian za dobry lifehack
coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia. Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy - Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie - niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże. Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

3 KOMENTARZE