Odbierz zaproszenie do usługi Google Music

26
3215
Music Manager Google Music - Lifehacker

Nie chciało mi się czekać na wieść, że usługa Google Music jest już dostępna w Polsce. Odebrałem przed chwilą email od firmy z Mountain View i altruistycznie podzielę się z Wami informacją o tym, jak  otrzymać darmowe zaproszenie do usługi Google Music.

Niezależnie od tego co piszą na różnych portalach, Google Music jest nadal dostępna tylko dla mieszkańców USA. Jeżeli wejdziesz na stronę music.google.com przywita Cię przykry komunikat

„We’re sorry. Music Beta is currently only available in the United States”

We're sorry. Music Beta is currently only available in the United States - Lifehacker

Co zrobić, aby otrzymać zaproszenie do Google Music

  • Wejdź na tę stronę,
  • używając wbudowanego paska adresu wpisz music.google.com i kliknij „Hide my ass!” (możesz skorzystać z serwisu freeproxyserver.ca – kroki będą identyczne),
  • ewentualnie powtarzaj całą procedurę do momentu, aż Google poprosi Cię o wpisanie swojego adresu mailowego,
  • wpisz adres mailowy i zaczekaj – po kilku dniach otrzymasz darmowe zaproszenie do Google Music:

You're invited to Music Beta by Google - Lifehacker Polska

Przyjemna niespodzianka – na dzień dobry dostajemy od Google Music za darmo kilkaset utworów z możliwością natychmiastowego ich odsłuchania:

Google Music beta by Google - Lifehacker

Następnie otrzymamy odsyłacz do pobrania Music Manager. Po instalacji możemy zaktualizować kolekcję o muzykę przechowywaną w serwisie iTunes, Windows Media Playerze czy na dysku twardym:

Music Manager Google Music - Lifehacker

Według komunikatu Google na jednym z ekranów limit utworów muzycznych załadowanych do Google Music to 20000, jednak już po instalacji okazało się, że limit nowo otwartego konta wynosi 10000 kawałków.

Jednak biorąc pod uwagę, że na razie usługa Google Music jest darmowa, możliwość przechowywania w chmurze nawet tych 10000 utworów niezmiernie cieszy.

26 KOMENTARZE

  1. Świetna nazwa: HideMyAss :D Kupuję :D

    Można było schować się również przy pomocy Tora lub anonimowego proxy. Pojawiło się również wiele usług anonimowego VPN, które są płatne. Im bardziej politycy patrzą internautom na ręce, tym więcej powstaje narzędzi uniemożliwiających inwigilację. :-)