W drodze do pracy sprawdzamy instagrama, pocztę elektroniczną; w przerwach, w kolejce do banku przelatujemy wzrokiem chwytliwe nagłówki Facebooku lub bezrefleksyjnie czytamy gorące wiadomości z ostatniej chwili. Mózg ciągle pracuje w tle, choć mogłoby się wydawać, że nie jest specjalnie przeciążony. Higiena umysłu jest tak samo ważna jak higiena ciała. Sposobem na codzienne resetowanie mózgu jest wanna.

Kąpiel w wannie pomaga odciąć się od świata, zresetować ciało i przeciążony umysł. A zmysłowa kąpiel we dwoje to relaks i gra wstępna w jednym :)

Wanna ułatwia resetowanie mózgu i oczyszcza umysł ze złych myśli

Przysłowie żydowskie mówi: w każdej niejasnej sytuacji kładź się spać. Dodamy – a wcześniej wybierz kąpiel w wannie.
Zwykła kąpiel w wannie ma niebagatelny wpływ na oczyszczanie umysłu z negatywnych myśli i pomaga cieszyć się następnego dnia produktywnością.

Ciężki dzień, intensywny trening, trening, brak ciekawych seriali – wanna to remedium na wszystko.

Tylko na boga – żadnych gadżetów w łazience. Można to zrobić napełniając wannę ciepłą wodą z olejkami do kąpieli. A później bierzemy się za oczyszczanie podświadomości. Nie wymaga to zresztą większego wysiłku.

Jeśli porównamy metody oczyszczania umysłu, to właśnie wieczorna kąpiel w wannie pomaga wyeliminować problemy w zarodku.

Ta swag rodzaju terapia pomaga pozostać sam na sam z myślami i marzeniami, kiedy ciągle nie mamy na to czasu.

http://regular-love.tumblr.com/post/134948698988

Żeby kąpiel w wannie pomogła zresetować mózg i miała wpływ terapeutyczny na ciało i umysł, dobrze pamiętać o kilku rzeczach.

Kąpiel w wannie

1. Najlepszy czas na kąpiel w wannie to 2 godziny po jedzeniu.
2. Zanim zanurzymy się w wannie, dobrze jest obmyć się pod prysznicem, żeby nie leżeć w kurzu i brudzie, który się przykleja do ciała w ciągu dnia. A naturalny scrub ułatwi ziołom i innym dodatkom do kąpieli przeniknięcie do naszej skóry.
3. Woda nie powinna być gorąca – optymalna temperatura to 35-37°C.
4. Kąpiel w wannie nie może trwać dłużej niż 15-25 minut ani częściej niż 2 razy w tygodniu. W przeciwnym razie niepotrzebnie obciążamy naczynia krwionośne+serce i narażamy ochronną warstwę hydrolipidową na uszkodzenia.
5. Wanna poprawia krążenie krwi, dobrze wpływając na skórę i „topi” celulit. Dobrze jest sobie zrobić podczas kąpieli masaż za pomocą szczotki lub mocnego pulsującego strumienia wody, który daje efekt odprężenia.