O czym pamiętać przy kierowaniu dronem?

0
676
O czym pamiętać przy kierowaniu dronem

Drony z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Kolejni producenci prześcigają się w propozycjach nowych funkcji tych urządzeń. Ich podstawowa funkcja, czyli możliwość poruszania się w powietrzu, we wszystkich kierunkach sprawia, że znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie naszego życia. O czym jednak należy pamiętać kierując dronem?

Przygotuj się do kierowania dronem

Chociaż dla wielu dron wydaje się zwykłą zabawką, to konieczne są nie lada umiejętności, aby sterowane przez nas urządzenia były bezpieczne dla otoczenia. Amatorom wystarczy praktyka – najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach. Profesjonalne posługiwanie się dronem np. w celu wykonania nagrania z eventu musi być poprzedzone specjalnym szkoleniem oraz uzyskaniem uprawnień w zakresie operatora drona.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybranie odpowiedniego miejsca do lotów dronem to jeden z podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo. Ważne jest zwrócenie uwagi na okoliczną przestrzeń – ilość budynków, drzew czy dodatkowych barier, które mogą stać się potencjalną przeszkodą dla urządzenia. Dużą uwagę przy kierowaniu dronem należy zwrócić również na osoby znajdujące się w pobliżu. Lepiej unikać manewrów, które mogłyby zagrozić nam samym i innym w okolicy.

Brak eksperymentów – mniejsze ryzyko

Musimy być świadomi tego, że pomimo innowacyjności technologicznej jest to urządzenie, które w każdym momencie może zadziałać inaczej, niż tego oczekujemy. Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni konkretnych funkcji, to warto je najpierw sprawdzić w przestrzeni zamkniętej bez dodatkowych osób w otoczeniu. Nie warto również eksperymentować i popisywać się przed innymi – jesteśmy odpowiedzialni za pracę urządzenia i to od nas zależy czy zapewnimy bezpieczeństwo sobie, innym osobom oraz urządzeniu.

Każdy kiedyś zaczynał

Nikt nie rodzi się z wrodzoną umiejętnością sterowania urządzeniami elektronicznymi, wszystkiego trzeba się nauczyć. Na początek warto wybrać mniej skomplikowany model, który pozwoli nam na zdobycie podstawowych umiejętności. Na rynku dostępne są drony z wbudowanymi opcjami dla początkujących, które pozwalają na ograniczenie trudniejszych manewrów. Jeżeli natomiast myślimy o komercyjnym, profesjonalnym posługiwaniu się dronem to warto zdecydować się na wcześniej wspomniane szkolenie na operatora drona, podczas którego zdobędziemy wszelkie niezbędne umiejętności i uprawnienia.

To tylko kilka wskazówek dla osób interesujących się dronami. A czy Wy próbowaliście kiedyś sterować podobnym urządzeniem? Jakie są Wasze wrażenia, wskazówki dla innych? Podzielcie się z nami w komentarzu.

 

Zdjęcie:Steffen Voß/Flickr

Zobacz również:
Drippler informuje o wszystkich gadżetach, które lubisz
Porządkujemy cztery kąty: 13 hacków z paskami samoprzylepnymi i haczykami Command
Samochód: robimy skręcone przewody dla większego komfortu
Jak łatwo przymocować tablet (GPS w aucie, seriale w kuchni itd.)
38 sposobów zastosowania klipsa biurowego