Nowe lifehacki: jak zapamiętać hasło do wi-fi, jazda na rowerze w spódnicy, jak przeciąć linę bez noża

4
3832
Nowe lifehacki: jak zapamiętać hasło do wi-fi, jazda na rowerze w spódnicy, jak przeciąć linę bez noża
  1. Żeby mąż nie marudził/nie ponaglał podczas shoppingu, zostaw go „na chwilę” z wózkiem na dziale z rajstopami.
  2. Jeśli chcemy naostrzyć niewielki nóż albo nożyczki, ale nie mamy ostrzałki do noży albo folii aluminiowej, można wykorzystać powierzchnię porcelany bez lakieru np. spód porcelanowego kubka lub talerza.
  3. Jak przeciąć linę bez noża:

Jak przeciąć linę bez noża4. Co zrobić, żeby nie stracić zgubionego pendrive’a
Co zrobic, zeby nie stracic zgubionego pendrive-aMożna też utworzyć plik Mój_numer_telefonu.txt, ale znalazca może go przegapić (o ile go wcześniej przypadkowo nie stracimy przy formatowaniu).
5. Żeby zaoszczędzić na dworcowej ubikacji (wc przy PKP jest z reguły płatne), wchodzimy do dowolnego pociągu na peronie. Dobrze jest tylko sprawdzić, czy nie odjeżdża za parę minut.
6. Jak narysować idealny okrąg bez użycia cyrkla:
Jak narysować idealne koło bez użycia cyrkla7. Żeby nauczyć dzieci angielskich słówek, numeru telefonu rodziców itd., wystarczy ustawić je jako hasło do wi-fi.
8. Jak napompować materac bez pompki

9. Żeby pozbyć się dużej ilości drobnych nie płacąc komisji w banku, kasujemy zakupy w Auchan, przekazujemy ekspedientce worek z bilonem i ewentualnie dopłacamy resztę kartą. Muszą przyjąć.
10. Darmowy nocleg i prysznic? Non c’è problema! Dodajcie do zakładek https://www.warmshowers.org/ – to odpowiednik https://www.couchsurfing.org/, ale dla rowerzystów.
11. Użyłeś młotka czy śrubokrętu? Od razu chowaj do organizera. W przeciwnym razie zgubisz narzędzia albo czeka cię megasprzątanie. Pracując na wysokości, nie kładź niczego na drabinie ani na framudze. Jeśli kieszeń nie wystarczy, kup magnetyczną bransoletkę na rękę.
12. Żeby ustrzec się przez złodziejami na plaży, dobrze trzymać w odwodzie pieluszkę i wkładać do niej zegarek, dokumenty i kasę.
13. Jak jeździć na rowerze w spódnicy „bez obsceny”? Wystarczy moneta i gumka recepturka:
Jak jeździć na rowerze w spódnicy „bez obsceny”14. Jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej dostajemy testy, odkurzamy stary lifehack ze szkoły. Grzecznie przepraszamy, bo musimy wyjść siku. Po chwili mamy odpowiedzi. Znamy wymagania, więc jak już nas zatrudnią, można się podszkolić.
15. Jak zmierzyć różne rzeczy bez miarki i bez linijki. Używamy kciuka i palca wskazującego (albo innego — ważne, żeby mieć długość krotną 5 cm). Jeśli mamy 20 cm, to pięć „kroków” palcami=metr itd.

16. Żeby nie mieć za dużo otwartych kart w przeglądarce, zamykajmy je od czasu do czasu, koniecznie patrząc tylko na nazwy kart.
17. Wyślij swojego lifehacka…

4 KOMENTARZE

  1. Na zrzucie z MS Explorera macie ikonkę partycji zamiast pendrive-a. Wiem że się czepiam :P
    @prysiu:disqus, też mi się wydaje że w Polsce ten numer nie przejdzie. Chyba że z Pendolino. To działa we Włoszech, Niemczech, wszędzie tam, że są pociągi nowego typu i za przeproszeniem nic się nie leje na tory.