NowDoThis – lista zadań „do odstrzału”

2
2262
Gdy załatwimy wszystkie sprawy, zobaczymy komunikat all done - NowDoThis

Co to jest cotygodniowe planowanie?

Wyobraź sobie, że masz wiadro i kilka dużych kamieni. Włóż kamienie do wiadra, ale przecież nie jest jeszcze pełne – w końcu możesz wsypać do niego małe kamyki. Czy teraz wiadro jest pełne? Nie do końca, ponieważ teraz możesz wsypać do niego piasek. A czy teraz wiadro jest pełne? Odpowiedź: możesz jeszcze wlać do niego trochę wody.

Duże kamienie oznaczają ważne sprawy, a małe kamyki, piasek oraz woda – pozostałe. Jeżeli do wiadra wsypuje się najpierw piasek oraz kamyczki, nie będzie miejsca na duże kamienie.
Czyli tworząc plan na następny tydzień należy zacząć od spraw najważniejszych (kwadrat B).

W przypadku długich list łatwo jest się zniechęcić, dlatego dobrze jest zautomatyzować proces odfajkowywania załatwianych spraw.

Minimalistyczna i banalnie prosta w obsłudze aplikacja internetowa Now Do This pozwala na wpisanie listy rzeczy do zrobienia (można ją skopiować z innego programu) oraz ich domykanie jedno po drugim. 

Lista zadań do wykonania - NowDoThis

Zadania wyświetlane są jedno po drugim:

Zadania wyświetlane są jedno po drugim - NowDoThis

Po wykonaniu każdego z nich należy kliknąć Done, po czym wyświetli się kolejne.

Jeżeli chcesz, aby lista została podzielona na zakładki (na zrzucie ekranu: dziś, jutro, później), dodaj na początku wiersza symbol „@”:

Zakładki przy pomocy tabulatora Tab - NowDoThis

Zakładki przy pomocy tabulatora Tab 2 - NowDoThis

Gdy załatwimy wszystkie sprawy, zobaczymy komunikat all done! :

Gdy załatwimy wszystkie sprawy, zobaczymy komunikat all done - NowDoThisJak widać, doprowadzanie spraw do końca może być bardzo przyjemne.

2 KOMENTARZE