Ninite.com – wygodna prostota

3
1205
Ninite.com - wygodna prostota

Założę się, że tak jak ja masz swój zestaw programów, które obowiązkowo instalujesz po comiesięcznym przeinstalowaniu Windows. Mój zestaw obejmuje takie rzeczy jak .NET, Java, Chrome, Microsoft Security Esentials, VLC, Dropbox, Evernote, CCleaner, 7Zip, Notepad++, CutePDF i coś tam jeszcze czego teraz nie pamiętam.

Wyszukiwanie każdej z tych aplikacji oddzielnie, ściąganie i instalacja wyjmuje spokojnie pół godziny z życia. Bezpowrotnie. Dla mnie oglądanie wolno lub szybko poruszających się pasków postępu jest w każdym wymiarze frustrujące. Dlatego kiedy używam Debiana z takim podziwem patrzę jak działa repozytorium. Z jaką łatwością można wszystko instalować i uaktualniać. Ech…

Odkrycie Ninite.com było jak powiew świeżego powietrza. Usługa ta pozwala na wybór swojego zestawu programów oraz pobranie zgrabnego pliku instalacyjnego, który po uruchomieniu ściąga i ustawia wszystko tak jak potrzeba, z uwzględnieniem ustawień językowych systemu.

Ninite.com - wygodna prostota

Jeszcze raz: zaznaczam co chcę, wciskam „get installer”, uruchamiam i idę sobie zrobić Yerba Mate. Wracam i wszystko już jest gotowe do działania! Piękne? Pewnie że piękne! I prawdziwe. I ty też możesz.

Wszystko czego ja potrzebuję jest zupełnie za darmo, bez żadnej rejestracji, bez dodatkowych usług oraz bezużytecznych belek w przeglądarkach. Gdybyś jednak potrzebował „coś” więcej to za $20 miesięcznie masz wersję „Pro”.

Polecam Ninite.com nie tylko w przypadku reinstalacji systemu, ale również wtedy, kiedy potrzebujesz szybkiej instalacji jednej z ponad dziewięćdziesięciu aplikacji, które są tam zgromadzone. Ze względu na prostotę działania nadaje się dla wszystkich bez wyjatku lub ograniczeń wiekowych.

Przy pisaniu towarzyszył mi MC Xander z kawałkiem „Spaceship Earth”

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Kazimierz Janeczko - Lifehacker Polska

Kazimierz Janeczko jest niestrudzonym poszukiwaczem prostych rozwiązań do zawiłych problemów. Jego główne hobby to testowanie dziesiątek aplikacji tygodniowo, dzięki czemu ma wrażenie że robi coś pożytecznego. Z wykształcenia socjolog, pasjonuje się maszynami liczącymi już od 20 lat. Rodzina stanowi dla niego nieustanne źródło inspiracji co ostatnio przejawia się w niedawno odkrytej pasji do pieczenia ciast. Pracuje w angielskiej firmie produkującej łodzie mieszkalne.[/stextbox]

3 KOMENTARZE