Nietypowe pomysły na biznes

0
1782
Nietypowe pomysły na biznes

Oryginalny pomysł na biznes jest podstawą sukcesu. Tworząc oryginalny pomysł, już na samym początku można być niemal pewnym sukcesu swojego biznesu. Zebraliśmy kilka nietypowych pomysłów biznesowych z całego świata.

Bardzo oryginalnym pomysłem jest firma zajmująca się pomocą przy zerwaniu z kimś w delikatny i taktowny sposób. Biznes tego typu powstał w oparciu o dane, o rozwodach zza zachodniej granicy. Odsetek rozwodów wynosi tam blisko 57%. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w stolicy Niemiec powstała firma, która zajmuje się pomocą w rozstaniach pomiędzy małżonkami. Przedsiębiorstwo oferuje pomoc przy rozstaniu w imieniu jednej ze stron. Jest to idealne dla osób, które nie mają w sobie tyle odwagi, aby samemu zakończyć związek. Członek zespołu w taktowny sposób informuje drugiego partnera o zbliżającym się końcu związku lub małżeństwa.
Czysty i schludny ogródek to wizytówka, jaką chciałby się pochwalić każdy. To właśnie w USA powstała firma zajmująca się dbaniem o trawnik i ogródek. Wszystko wydawałoby się bardzo proste, jednak firma oferuje usługi ekologiczne. Sprzęt przez nich używany jest zasilany w 100% z energii słonecznej. Na wozach pracowników umieszczone są baterie słoneczne gromadzące energię i pozwalające na wykonywanie czynności w ogrodzie. Dla osób ceniących sobie ekologię to strzał w dziesiątkę.

 

Innym pomysłem na biznes okazać się może ekologiczna agencja reklamowa. Ekologiczna agencja oferuje graffiti w bardzo oryginalnym zakresie o wykonanym z mchu oraz bakterii. Na ścianie umieszcza się kępki mchu i mocuje się je naturalnymi substancjami klejącymi. Następnie nadaje się im pożądany przez klienta kształt oraz formę. Taka reklama utrzymuje się z reguły na murze średnio od czterech do pięciu tygodni bez konieczności jej poprawiania. Bakterie umieszcza się w specjalnych pojemnikach – natomiast po zmierzchu bakterie świecą i dają oryginalne efekty.

Meble przeważnie wykonuje się z drewna lub innych tworzyw. Jednak jedna z firm amerykańskich upodobała sobie wykonywanie mebli z karoserii samochodowych. Dzięki takiemu zastosowaniu nieużywanych już samochodów można nadać meblom niepowtarzalnego charakteru (to się nazywa recykling).

 

Nie każdego stać na porady prawne, dlatego również w Stanach Zjednoczonych powstała specjalna kawiarnia oferującą porady prawne (w niskiej cenie). Została założona przez młodego prawnika, oferuje on oprócz kawy i słodkiego ciastka porady prawne w każdym zakresie.

 

Coraz bardziej i oryginalnym pomysłem na biznes są automaty z mlekiem. Pomysł został zapoczątkowany przez niemieckiego rolnika i skrupulatnie rozwijany. Obecnie w tego typu automatach można kupić także własnej produkcji miód lub też wędliny. Automaty z mlekiem pojawiły się także w Polsce.

 

Każda z nas zastanawiał się kiedyś nad tym, jakie wino wybrać. Idąc tym tropem, jedna z firm postanowiła stworzyć specjalny test, dzięki któremu możliwe jest określenie, jakie wino będzie dla nas najlepsze. Na podstawie naszych odpowiedzi udzielonych w ankiecie strona internetowa dobiera dla nas trzy rodzaje win. Bardzo ciekawy oraz interesujące rozwiązanie.

 

Złamana noga nie musi kojarzyć się już z białym gipsem. Pomysłem na biznes okazuje się możliwość wytatuowania naszego gipsu. Jeżeli i tak będziemy go nosić przez kilka najbliższych tygodni, warto jest go ozdobić i zadziwić każdego. Najlepsze firmy z tej dziedziny są w stanie oferować swoje usługi w gabinetach ortopedycznych oraz szpitalach. Wiecie, czy Polsce pojawiła się już taka opcja?
Na uczelniach oraz w miejscach publicznych od niedawna (w Polsce!) można spotkać automat z soczewkami oraz akcesoriami do nich. Jest to nietypowy i bardzo dobry pomysł, każdemu może zdarzyć się wyjście bez soczewek z domu lub uszkodzenie ich w trakcie dnia (zwłaszcza jeżeli na uczelni spędzamy cały dzień).

 

Moda na rękodzieło – to obszar, który można bardzo kreatywnie wykorzystać, aby rozwinąć swój biznes. Wystarczy tylko ukierunkowanie: biżuteria, odzież, dodatki do domu, ręcznie ozdabiane obuwie. Pomysłów może być tak dużo, jak osób, które decydują się na biznes. Ludzie coraz częściej decydują się na zakup unikalnych produktów, nawet jeżeli ich cena jest wyższa niż standardowo.

 

Odpowiednio dobrane pomysły okazać się mogą rewolucją na rynku. Wystarczy przygotowanie, a najprostsze rozwiązania okazują się najlepszymi pomysłami na dochodowy biznes.

Zdjęcie:Nguyen Hung Vu/Flickr

Zobacz również:
Jak odnieść sukces w zarządzaniu czasem?
Jak dostałem pracę, nie mając wystarczających kwalifikacji
Tworzenie wydajnego i przyjaznego środowiska pracy
Siedem pytań, często zadawanych podczas rozmowy o pracę, o które możesz się potknąć
10 porad dla ustalających ceny produktów i usług