Nie znalazłeś czasu? Dowiedz się dlaczego

0
820
Nie znalazłeś czasu Dowiedz się dlaczego

W ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziłem rozmowy z ludźmi do mojej nowej książki na temat wymarzonych miejsc pracy. Wielu ludzi, z którymi rozmawiałem, to ludzie bardzo zapracowani. Mimo to stworzyli oni lub znaleźli swoją wymarzoną pracę, przy czym poza aktywnością zawodową są też aktywni na innych płaszczyznach. Jedni są właścicielami małych firm albo biegają w weekendy w ultramaratonach. Inni prowadzą aktywne życie rodzinne, spędzając wolny czas, angażując się w sportowe czy inne aktywności swoich dzieci. Inni robią wszystkie te rzeczy… a nawet więcej – pisze CHRIS GUILLEBEAU.

Guillebeau zaznacza, że nie zawsze zadaje te same pytania podczas rozmowy, ale jedno pojawia się dość często: „Jak znajdujesz na to wszystko czas?”

Jego uwagę zwróciła szczególnie jedna odpowiedź:

„Mniejsze znaczenie ma to, jak znajduję czas, bardziej liczy się dlaczego. Zawsze znajdziesz czas na rzeczy, które mają wystarczająco mocne dlaczego”.

Brzmi nieźle, prawda? Pewnie słyszeliście, że aby dowiedzieć się, jak doprowadzić coś do końca, trzeba zapytać o to osobę zapracowaną. Tutaj brzmi to znacznie lepiej, ponieważ nie chodzi nam o doprowadzanie czynności do końca.

Może najlepszą strategią zarządzania czasem jest znaleźć nasze dlaczego. Gdy działa się na rzecz czegoś, co jest dla nas ważne, dużo łatwiej znaleźć na to czas – pisze Guillebeau.

A jak Wy radzicie sobie z wieloma zajęciami? Posiadacie swoje własne systemy zarządzenia czasem? Chętnie przyjmiemy wszystkie wskazówki.

 

Zdjęcie:Cam Evans/Flickr

Zobacz również:
Notes, chmura i komóra – narzędzia do zarządzania czasem
Co nagle, to po diable – kontroluj swój czas
Teoria Abrahama Maslowa a zarządzanie czasem
7 technik gospodarowania czasem dla rodzin
Kontinuum odwlekania energii i czasu