Najnowsze aktualizacje Facebooka, na miarę 2019 roku!

0
2374
Najnowsze aktualizacje Facebooka
Najnowsze udogodnienia dla użytkowników Facebooka.

 

Media społecznościowe na dobre zawładnęły życiem współczesnych ludzi. Nie inaczej jest z tak uwielbianym przez użytkowników Facebookiem. Korzystają z niego niemal wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Jego twórcy stale dbają o zapewnienie dodatkowych atrakcji, które cieszą się zainteresowaniem internautów. W taki właśnie sposób co jakiś czas pojawiają się w sieci nowe aktualizacje Facebooka. Dlatego dziś zajmiemy się tymi najnowszymi, które weszły do obiegu w 2019 roku.

Oto najważniejsze modyfikacje Facebooka i ich możliwości.

Z czym wiążą się najświeższe aktualizacje Facebooka?

Owe zmiany na Facebooku w dużej mierze skupiają się na ochronie prywatności i oczywiście na kwestiach społeczności. W dodatku planowane jest całkowite przeprojektowanie aplikacji internetowych czy mobilnych, kompatybilnych z F8. Rewolucja objęła także Messengera, który wzbogacił się o funkcje szyfrowania aplikacji.

Tyle ogółem a teraz przejdźmy do konkretów.

[appbox googleplay com.facebook.katana&hl=pl]

Istotne aktualizacje Facebooka: Prywatność, prywatność i jeszcze raz prywatność

Sam Mark Zuckerberg zaznaczył, jak ważne dzisiaj są kwestie poufności w sieci. Takiej właśnie misji podjął się Facebook. „Prywatność daje nam wolność bycia sobą”, te jakże wymowne słowa twórcy Facebooka tylko potwierdzają, że dokonujące się na naszych oczach cyfrowe zmiany muszą uwzględnić ochronę prywatności. Jak to się przekłada na realne potrzeby użytkowników tej społecznościówki? Jeszcze nie tak dawno każdy, kto udostępniał posty na Facebooku, musiał liczyć się z tym, że będą one widoczne dla wszystkich innych w sieci. Teraz ma to wyglądać inaczej i sprzyjać większemu poczuciu intymności. Dlatego nie zdziw się, jeśli przeglądając Facebooka na smartfonie i komputerze zauważysz różnice w treściach. Teraz Facebook dostosowuje zawartość do urządzenia, a nie do Twoich zainteresowań.

Poufność nie tylko dla indywidualnych osób korzystających z Facebooka

Jeśli potrzebujemy skontaktować się z daną osobą, to robimy to za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Często też powstają małe grupy, które komunikują się ze sobą przez Facebooka. Jest to wygodne i daje pewność, że omawiane kluczowe dla nas kwestie nie są dostępne na forum, tylko w małym kręgu zainteresowanych. Bez względu na to, czy wysyłamy prywatną wiadomość, czy rozmawiamy na jakiś temat w grupie, Facebook ma zadbać o naszą prywatność. Na pewno sprzyja temu najnowsze rozwiązanie oparte na szyfrowaniu end-to-end. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nikt nie odczyta naszych wiadomości. Jak przekonują wynalazcy tych rozwiązań, nawet sam Facebook nie będzie miał dostępu do naszych treści. Czy rzeczywiście nasza prywatność będzie tak skrupulatnie chroniona? Czas pokaże.

Jest jeszcze jedna obietnica Facebooka. Mianowicie chodzi o zredukowanie trwałości postu czy wiadomości. W efekcie takie udogodnienie pozwoli nam na przykład dostrzegać więcej postów z datami ich wygaśnięcia. Całkiem ciekawie zapowiada się nowa funkcja Facebooka, która pozwoli przesyłać wiadomości z jednej platformy na drugą. W praktyce oznacza to, że korzystając z Instagrama, możesz napisać do kogoś na Messengera, publikować posty przez Facebooka na Whatsappa. Brzmi zachęcająco!

Najnowsze aktualizacje Facebooka to nie tylko inne logo

Zmiany dotyczą także aspektów wizualnych. I tak oto znane nam wszystkim niebieskie logo zyskało białe obramowanie. Kolejną innowacją jest większa widoczność grup i społeczności w aplikacji. Takie rozwiązanie z pewnością usprawni publikowanie postów i kontaktowanie się w sieci. Może to oznaczać większą korzyść dla przedsiębiorców, którzy w dużej mierze polegają na zasięgu i możliwościach Facebooka. Sam sposób nawigowania z kanału do prywatnych wiadomości czy grup ma być łatwiejszy.

Messenger również został poddany procesowi aktualizacji i ma w rezultacie zmienić się w sprawniejszą aplikację. W pierwszej kolejności modyfikacja dotyczy historii znajomych, w których to będzie można udostępniać osobiste posty, co poniekąd przypomina funkcje bezpośrednich wiadomości na Snapchacie. Bardzo ciekawą opcją jest także możliwość oglądania filmów zamieszczonych na Facebooku, razem z osobami korzystającymi z Messengera.

[appbox googleplay com.facebook.mlite&hl=pl]

Tegoroczne aktualizacje Facebooka to przede wszystkim udogodnienia dla społeczności

Facebook wychodzi naprzeciw oczekiwaniom publicznym oraz prywatnym grupom online. Coraz częściej zdarza się, że internauci korzystają z gościnności grup facebookowych, w celu dzielenia się swoimi pomysłami w danej dziedzinie. Co więcej, Facebook podpowie odpowiednią grupę, na podstawie Twoich preferencji i zachowania w sieci. Niejednokrotnie przedsiębiorcy czerpią zyski z takich udogodnień. Nic dziwnego! Za pośrednictwem zamkniętych społeczności można w prosty sposób porozumiewać się z odbiorcami. To z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w samym sposobie prezentacji grup.

Najnowsze aktualizacje Facebooka dotyczą także pulpitu. W pierwszej kolejności odnowieniu zostanie poddana karta grupy, z wbudowaną funkcją personalizacji, która zapewnia wgląd do wszystkich nowości zamkniętej społeczności w jednym miejscu. Przyczyni się to do rozdzielania postów grupowych naszymi osobistymi wpisami. Bez wątpienia taka aktualizacja pozwoli lepiej zaangażować się wśród osób interesujących się dokładnie takim samym tematem.

Jak widać, Facebook robi co może, by zachęcić swoich zwolenników do korzystania z wszystkich dobrodziejstw tejże platformy. Czy te wszystkie zapewnienia znajdą potwierdzenia w rzeczywistości? Czy naprawdę te aktualizacje staną się ułatwieniem dla użytkowników i będą chronić ich prywatność? To dopiero okaże się za jakiś czas. Niemniej jednak już same zapowiedzi tych nowości brzmią bardzo kusząco.