Najlepsza fraza motywacyjna w zaledwie trzech słowach

0
355
Najskuteczniejsza fraza motywacyjna, która każdego postawi na nogi.
Korzystaj z czasu, który szybko mija i prowadzi do śmierci.

 

Najlepsza fraza motywacyjna sprowadza się do trzech słów: „Ty kiedyś umrzesz”. Nie ma bardziej przemawiającego do rozsądku określenia. Świadomość o własnej śmiertelności potrafi niejednego nauczyć doceniania życia, takim, jakim ono jest. Nie mam zamiaru Cię straszyć — jestem praktyczna. Dostajesz jedno życie i jedną szansę na to, aby być szczęśliwym. Zamiast siedzieć i narzekać, że nie dostajesz w życiu tego, czego chcesz, zrób coś z tym.

Najlepsza fraza motywacyjna: „Przyjdzie czas na pożegnanie się z tym światem”.

Zbyt wiele osób skupia się na szczęściu drugiego człowieka, a przecież powinni oni skoncentrować się na własnym. Czy wiesz, dlaczego lubię uszczęśliwiać ludzi i motywować ich do osiągnięcia sukcesu? Ponieważ sama jestem szczęśliwa. Może to brzmi trochę samolubnie, ale pierwszą osobą, którą należy uszczęśliwić, jesteś Ty. (Dopiero wtedy możesz sprawić, że inni będą szczęśliwi).

Błagam Cię, abyś był uczciwy wobec siebie i pytał, czy to, co robisz, pozwoli Ci odnieść sukces. Nie tylko nawiązując do świata biznesu, ale do własnego życia. Odczuwając szczęście, uświadamiasz sobie, że to, w jaki sposób zarabiasz pieniądze, jest ważniejsze od tego, ile ich zarabiasz.
W wieku dwudziestu lat spędziłam ogromną ilość czasu na otaczaniu się ludźmi, którzy byli po dziewięćdziesiątce. Czy to spotykałam ich podczas podróży, czy też pracując w przemyśle winiarskim, prosiłam każdego z osobna, by opowiedział mi o swoich doświadczeniach. Wszyscy zaczynali od słowa: „Chciałbym”. Niektórzy chcieliby pracować ciężej, inni spędzić więcej czasu z najbliższymi, a jeszcze inni chcieliby posłuchać rad swoich rodziców. Oni chcieli, chcieli, i chcieli.

Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłam się, spędzając czas z tymi staruszkami, to jest to: Nie ma lepszej pory na działanie niż tu i teraz.

Najlepsza fraza motywacyjna: Wykorzystaj czas, który nieuchronnie prowadzi do śmierci

Jeśli dopiero od niedawna jesteś dwudziestolatkiem, to właśnie jest Twój czas. To nie jest najlepszy moment na bycie praktycznym i na zarobienie tylu pieniędzy, aby kupić sobie coś wypasionego, jak na przykład luksusowy samochód, tuż po zakończeniu szkoły. To jest czas, by uzmysłowić sobie, że masz tylko 5 lat (plus minus), na wykreowanie życia, o jakim marzysz.
Podróżuj z kumplami i doświadczaj świata, załóż kapelę, by doskonalić swoje talenty, lub zacznij pracę w sieci, jeśli wciąż żyjesz w jednym mieszkaniu z ośmioma innymi osobami. Skoro większość dwudziestolatków nie ma większych, życiowych zobowiązań, to nie ma też lepszej pory na wykorzystanie szansy na życie, którego pragniesz.

Nawet gdy masz już 40, 50, 60 lat lub więcej, to nadal jest czas, na odnalezienie szczęścia. Jeśli naprawdę tego pragniesz, zdobędziesz to. Zamiast przechodzenia na emeryturę i grywania w golfa, może to jest czas, by zwolnić tempo i zastanowić się, czego tak naprawdę chcesz. Żyjemy obecnie w świecie pełnym tylu dostępnych nam możliwości, zwłaszcza za pomocą Internetu. Daje nam on więcej sposobów, na zdobycie tego, o co zabiegamy najmocniej.

Najlepsza fraza motywacyjna: Wszyscy kiedyś umrzemy

Niezależnie od tego, w jakim wieku jesteś, masz czas na odnalezienie szczęścia. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tylu dostępnych nam możliwości, by żyć tak, jak chcemy.

Byłam zmuszona do napisania tego posta, ponieważ jest to moja reakcja na to, co zaobserwowałam na przestrzeni ostatnich paru lat. Ludzie mają tę tendencję do ignorowania szans wtedy, gdy sądzą, że mogą wrócić do nich później. Ludzie żyją tak, jakby ich życie trwało wiecznie. Wszyscy wiemy, że to nieprawda.
Jeśli mogę sprawić, że choć jedna osoba zmieni swoje zachowanie, podejmie się tej jednej rozmowy, będę szczęśliwa, że napisałam ten post. Ponieważ na koniec dnia, mamy tylko jedną możliwość.

„Ty kiedyś umrzesz” to powinno zmotywować Cię każdego ranka, by wyjść i zdobyć to, czego pragniesz. Masz jedno życie — jedną szansę. Najgorszą toksyną, którą my, ludzie, napotykamy, jest żal, więc przestań robić wymówki i uczyń się szczęśliwym.