Najciekawsze aplikacje offline – nasz wybór dla użytkowników Google Chrome

5
1283
Najciekawsze aplikacje offline - nasz wybór dla użytkowników Google Chrome

Aplikacje desktopowe mają jedną przewagę w porównaniu do internetowych — możemy z nich łatwo korzystać w trybie offline. I choć obecnie brak dostępu do Internetu rzadko stanowi dla kogoś problem, edycja dokumentów w samochodzie lub sprawdzenie poczty w kawiarence z kiepskim wi-fi może sprawić niemało trudności.

Dziś przedstawimy kilka ciekawych aplikacji, do korzystania z których Internet zwyczajnie nie jest wymagany. Jeśli korzystacie z Google Chrome, wystarczy sprawdzić nowość, czyli aplikacje offline.

Najciekawsze aplikacje offline - nasz wybór dla użytkowników Google Chrome

Read Later Fast

Read Later Fast

Read Later Fast to doskonały wybór, jeśli masz zbyt dużo otwartych kart, albo nie chcesz zaśmiecać swoich zakładek tymczasowymi linkami, albo chcesz móc szybko przeglądać witryny, jak pokaz slajdów, i jako czysty tekst. Read Later Fast umożliwi aszybkie zapisywanie stron na później, online lub offline. Przy okazji unikniemy w ten sposób przeładowania przeglądarki nadmierną ilością kart.

Timout

Timout

Timout to napisana w HTML 5 agile aplikacja offline do zarządzania czasem w stylu Pomodoro. Leciutka i prosta w obsłudze.

Tea clock

Tea clock

Idea aplikacji Tea clock jest dziecinnie prosta: większość z nas lubi herbatę, ale mało kto potrafi ją zaparzyć zgodnie z herbacianym zenem.

Tea clock pyta o to, czego chcemy się napić, a my cierpliwie czekamy parę minut (tyle, ile trzeba na zaparzenie idealnej czarnej, zielonej, białej herbaty). Dla wszystkich tych, co nie mieli czasu zapoznać się z tym wpisem: Herbaciane porady: Ile minut parzyć białą, żółtą, zieloną, ulung, czarną i ziołową herbatę.

OrganizeMe!

OrganizeMe!

Z kolei OrganizeMe! jest klientem Springpad, który pozwala zsynchronizować wszystko swoje notatki, listy todo, przepisy itd. Kolejne dziecko twórcy słynnego ReadItNow!

yaM

yaM

Dzięki yaM można w lifehackerski sposób gromadzić informacje ze spotkań. Do naszych notatek mogą mieć dostęp nasi koledzy z pracy. Do tego ciekawe wykresy w które można wkomponować kwadraty Eisenhowera.

Transcribe

TranscribeTranscribe pozwala na łatwą zamianę nagrań audio na tekst.

Milestone Planner

Milestone Planner

Aplikacja Milestone Planner reklamuje się jako nasz prywatny menedżer projektów. Choć oczywiście w pierwszej kolejności służy do ułatwiania życia firmom — zarządzanie celami oraz zadaniami, do tego bardzo przemyślany news feed a’la Asana. +Zgodność z Kanbanem.

LetterLess

LetterLess

LetterLess to gra, ale z tych, co pozwalają przyswoić nowe przydatne nawyki. W tym przypadku — szybkie pisanie na klawiaturze. Ciekawa sprawa, jeśli już wiemy JAK prawidłowo pisać 10 palcami.

Gmail offline

GMail offline

Od tego się prawdopodobnie zaczynały aplikacje offline.
Gmail offline to zmodyfikowana wersja usługi Gmail, do której dostęp jest możliwy także bez połączenia z internetem. Wiadomości e-mail tworzone w trybie offline będą wysyłane po nawiązaniu połączenia z internetem. Wiadomości i wątki, które usuniesz, zarchiwizujesz lub zmodyfikujesz, zostaną zsynchronizowane po kolejnym przejściu do trybu online.

Jakie są Wasze ulubione aplikacje offline na Chrome?