Nagła ochota na mleko „prosto od krowy”? Skorzystaj z mlekomatu od „Eko-Mleko”

0
1946
Mlekomat Eko-mleko
Dzięki mlekomatom firmy "Eko-mleko" o każdej porze dnia i nocy można kupić świeże mleko dostarczane prosto z gospodarstw mleczarskich.

I znowu bohaterem artykułu jest krowa, tyle że tym razem parę słów o mleku.

W mleku zawarte są łatwo przyswajalne i wysokowartościowe składniki pokarmowe takie jak: białka, tłuszcze, sole wapnia, sole fosforu, witamina A i witaminy z grupy B. Dla fizjologii organizmu duże znaczenie ma alkaliczny odczyn popiołu mleka, co pozwala regulować kwasotę organizmu. Wartość energetyczna mleka waha się pomiędzy – 2900 kJ/kg (500 – 700 kcal/kg). Nie jest to dużo w porównaniu z tak dużą dawką białek, jakie dostarcza nam mleko. Te białka zawarte w mleku stanowią w dużym stopniu o jego łatwości w przyswajaniu przez organizm. Białka te maja korzystny układ aminokwasów i są w dużym stopniu przyswajane, a więc mogą posłużyć jako budulec w naszym ciele.

Mleko jest zdrowe i dlatego powinno się go codziennie wypijać w ilości 0,5-1 l. Oprócz dobrej jakości białka, jest najlepszym źródłem wapnia i fosforu. Te dwa pierwiastki są niezbędne kościom i zębom. Jeśli ich brakuje, zwiększa się ryzyko pojawienia osteoporozy i próchnicy. Wapnia potrzebują mięśnie do pracy oraz układ nerwowy.

W mleku jest też drugi ważny składnik, czyli tłuszcz. Stanowi on zasób energetyczny dla naszego organizmu (1 g tłuszczu dostarcza około 37,7 kJ, co równa się 9 kcal).Tłuszcz zawarty w mleku ma swoje specyficzne cechy ułatwiające jego trawienie i sprawiający, że nadaje się ono szczególnie dla pewnych grup osób. Tłuszcz zawarty w mleku jest lekkostrawny i ma niską zawartość złego cholesterolu.
Jednym słowem, korzyści z picia mleka są oczywiste – wystarczy pójść do sklepu.

Firma „Eko-Mleko” poszła jednak o krok dalej i oferuje mlekomaty, dzięki którym o każdej porze dnia i nocy można kupić świeże mleko dostarczane prosto z gospodarstw mleczarskich.

Mlekomat Eko-mleko
Dzięki mlekomatom firmy "Eko-Mleko" możemy o każdej porze dnia i nocy napić się mleka "prosto od krowy"

Automaty do sprzedaży mleka obsługuje się bardzo prosto:

  • wrzuć monetę,
  • ustaw pojemnik w specjalnej komorze do nalewania mleka,
  • wybierz odpowiednią ilość, jaką chce się zakupić (0,5 albo 1 l).

Automaty wyposażone są w system dozujący, a także w specjalny agregat, gdzie komora jest schładzana latem a grzana zimą. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymywana jest stała temperatura mleka niezależnie od temperatury na zewnątrz. Wszystko to podpięte jest do głównego komputera, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem mlekomatu.
Mleko do mlekomatów dostarczane jest w specjalnych pojemnikach izotermicznych, które zamieszcza się w komorach chłodniczych urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że mleko nie ma kontaktu z powietrzem i nie jest przelewane.
Zbiorniki izotermiczne napełnia się w gospodarstwie bezpośrednio po udoju krów.

Znajdź swój mlekomat na mapie.