Zawsze zachęcamy czytelników do wyrabiania własnej opinii i żeby gdzie to tylko jest możliwe sięgali do źródeł. Associated Press i British Moviestone sprawiły nam właśnie prezent udostępniając milion minut treści wideo powstałych między 1895 a 2015 rokiem.
Jest to największe archiwum, kiedykolwiek opublikowane na ogólnodostępnym hostingu w jednym rzucie.

Z naszego punktu widzenia kolekcję można traktować jako wersję wideo Wikipedii lub encyklopedii najnowszej historii.

Amerykańska agencja informacyjna Associated Press (AP) i brytyjskie archiwum filmowe Movietone umieściło na Youtube ponad 550 tysięcy unikatowych filmów historycznych.
Materiały pochodzą z okresu od 1895 do czasów dzisiejszych.W sumie to około miliona minut wyjątkowego materiału filmowego, które zostały umieszczone na dwóch kanałach Youtube: AP Archive i British Movietone.

Znajdziemy między innymi nagrania zarejestrowane podczas trzęsienia ziemi w San Francisco w 1906 roku, bombardowania Pearl Harbor w 1941 czy też wizyty Marilyn Monroe w Londynie w latach 50. XX wieku.
Wśród filmów archiwalnych znajdziemy tam m. in. te nakręcone gdy doszło do katastrofy Titanica w 1912 r., nawoływanie Mussoliniego do pokoju na całym świecie (1931 r.), zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę w 1945 r.

Szczególnie cenne są materiały przedstawiające kulisy powstawania wynalazków, które wpłynęły na rozwój naszej cywilizacji.

Ktoś podliczył, że aby obejrzeć całą tę kronikę, potrzebowalibyśmy spędzić przy monitorze równe 694 dni, i to bez chwili przerwy.