Na co zwrócić uwagę wypełniając profil w serwisie LinkedIn

0
1030
Na co zwrócić uwagę wypełniając profil w serwisie LinkedIn - Sklep LinkedIn

Nie każdy jest na tyle odważny, aby reklamować się przy pomocy reklamy kontekstowej. LinkedIn pozwala na znalezienie potencjalnego partnera biznesowego albo pracodawcy i dodanie ich do swoich znajomych. Panująca na LinkedIn etykieta nakazuje dodać Cię do znajomych, zwłaszcza jeżeli powołasz się na wspólnych znajomych albo wspólny udział w jakimś wydarzeniu.

Na co zwrócić uwagę wypełniając profil w serwisie LinkedIn - Sklep LinkedIn

Dalej wiele zależy od Twojego profilu w serwisie.

Twoje mocne strony. Podczas wypełniania profilu warto zaprezentować wszystkie swoje osiągnięcia – nie jest to Facebook, gdzie ktoś może wyrobić zdanie nt. Ciebie na podstawie Twojego ulubionego zespołu. Kandydaci są wyszukiwani według słów kluczowych, dlatego ważny jest prawidłowy ich dobór. Gdzie chcesz pracować i jakich pracowników szuka firma Twoich marzeń i co jesteś jej w stanie zaoferować?

Wizualizacja. Warto również użyć nowego serwisu Visualize.me, który pobierze informacje z Twojego profilu w LinkedIn i zamieni je na solidnie przygotowaną infografikę. Tak na przykład wygląda profil założyciela Vizualize.me:

Infografika - profil w serwisie LinkedIn - wizualizacja Vizualize.me

Podobny efekt można osiągnąć wykorzystując The Infographic Resume. Ta aplikacja na Facebooku pozwala dodatkowo na wyeksportowanie pliku .pdf i późniejsze jego wykorzystanie podczas rekrutacji.

Nie ma wątpliwości co do tego, że nowoczesny pracodawca doceni taki sposób zaprezentowania umiejętności.

Aby zwiększyć szanse rekrutera na znalezienie Twojego znakomitego profilu, zacznij od… udostępnienia swojego imienia i nazwiska – niestety, często użytkownicy LinkedIn pozostawiają te pola ukrytymi.

Warto również opowiedzieć o swoim zaangażowaniu w wolontariat.
Altruizm jest w dzisiejszych czasach dość rzadko spotykaną cechą, dlatego dodatkowo zwiększysz swoje szanse, działając w organizacji charytatywnej albo schronisku dla zwierząt.

Zadbaj o rekomendacje. Często jesteśmy proszeni przez partnerów o jakieś drobiazgi – możemy poprosić w zamian o przygotowanie rekomendacji, w której zostanie wyróżniona nasza skrupulatność podczas zawierania umowy albo szybki czas zawierania transakcji.

Zobacz film, na którym niezwykle dokładnie zostały opisane kwestie, które należy uwzględnić, wypełniając profil w serwisie LinkedIn.

Jak sprawić, aby Twój profil na LinkedIn wyróżniał się na tle innych