Mozilla Firefox 4 – rozpraw się z milionem kart dzięki 2 wtyczkom

0
1280
Fab Tabs 1.4 - wtyczka Mozilla Firefox 4 Lifehacker Polska

Od wtorku jest dostępna nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox.  Producent chwali się, że Firefox 4 jest „6 razy szybszy od wersji 3.6”. Trudno mi powiedzieć czy rzeczywiście 6 razy, ale dostrzegłem ogromną różnicę.
Nic dziwnego, że wielu rozważa przesiadkę z innej przeglądarki. Antyweb pisze o 6 milionach pobrań w kilkanaście godzin.

Ze względu na większą szybkość działania, od stycznia pracowałem w Google Chrome oraz Operze. Po premierze Firefoksa 4 postanowiłem dać liskowi szansę. Jako że ciągle eksperymentuję i porównuję do siebie przeróżne przeglądarki, opowiem Wam dziś o dwóch wtyczkach, dzięki którym Firefox 4 może stać się naprawdę wygodnym narzędziem.

Pierwsza z nich to

New Tab King

Coś, czego mi bardzo brakuje w Firefoksie po zamknięciu Opery, która ma możliwość dostosowania specjalnej zakładki „Szybkie wybieranie” (zamieszczam zrzuty ekranu z obu przeglądarek, żebyście sami mogli porównać):

New King Tab 5.0.3. - wtyczka Mozilla Firefox 4 Lifehacker Polska Szybkie wybieranie - Opera 11 - Lifehacker Polska

Zamiast pustej karty otwiera się strona szybkiego wybierania. Rozszerzenie posiada mnóstwo przydatnych opcji. Z tych najważniejszych, z mojego punktu widzenia, warto wymienić możliwość dodania często odwiedzanych oraz ostatnio zamkniętych stron. Dużym atutem jest lista rzeczy do zrobienia. >>>Pobierz New Tab King 5.0.3.

Fab Tabs,

z kolei, to bardzo sympatyczne rozszerzenie dla pracoholików. Skanuje załadowaną stronę, określa dominujący na stronie WWW kolor, a następnie przydziela go do miniaturki danej strony na pasku kart.

Wirtualna Polska, polski Lifehacker oraz Interia – każda z tych 3 wybranych ze mnie stron posiada swój „firmowy” kolor (odpowiednio: czerwony, szary oraz żółty). Na zrzucie ekranu widać, że wtyczka bezbłędnie poradziła sobie z zadaniem:
Fab Tabs 1.4 - wtyczka Mozilla Firefox 4 Lifehacker Polska

Mam nadzieję, że dzięki tym rozszerzeniom Twoja praca będzie jeszcze wydajniejsza. >>>Pobierz Fab Tabs 1.4

Jeżeli chcesz być informowany o nowych wpisach na Lifehackerze, a dodatkowo otrzymywać niedostępne na stronie WWW informacje i porady, zasubskrybuj nasz specjalny newsletter.