Artykuł konkursowy – Grzegorz: Moje centrum zarządzania Wszechświatem

2
571
Stacja robocza - gstlt

Przy komputerze spędzam większość swojego życia, więc staram się, aby było mi jak najbardziej wygodnie. Pracę planuję głównie używając długopisu i kartki papieru. Zwykle nie jest to jakaś poukładana lista rzeczy do zrobienia, raczej zlepek myśli, które w którymś momencie przelałem na papier. Konkretna lista rzeczy do zrobienia powstaje później, z notatek, które wykonałem wcześniej.

Stacja robocza - gstlt

Nie używam zbyt wielu programów, które mają rzekomo pomagać w produktywności, u mnie powodują raczej oderwanie od rzeczy ważnych, które po prostu trzeba zrobić. Jednak znalazło się kilka aplikacji, które pomagają w robieniu niektórych rzeczy.

  1. TaskCoach – aplikacja do śledzenia czasu poświęcanego na poszczególne zadania. Przydatna w sytuacji, gdy robisz raporty z ilością spędzonego czasu nad projektem dla klienta, a szczególnie, gdy rozliczasz czas pracy godzinowo. Działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X.
  2. KeePassX – program do przechowywania haseł, zdejmuje ze mnie przymus pamiętania wielkiej ilości haseł do różnych stron, portali, adresów e-mail i tak dalej. Muszę pamiętać tylko jedno, bezpieczne hasło. Dzięki temu każde konto, które utworzę, jest chronione długim, bardziej bezpiecznym hasłem, a ja nie muszę go pamiętać.
  3. Lightning – dodatek do Thunderbirda, który służy za kalendarz i do przypominania o ważnych wydarzeniach. Zaprzestałem jego używania po kupnie smartfona, w którym używam głównie Kalendarza Google.

Stacja robocza - gstlt 2Stacja robocza - gstlt 2

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz (@gstlt) – pisarz-amator, administrator systemów i aplikacji. Po pracy zajmuje się pisaniem, bieganiem i rozwojem osobistym, o czym można poczytać na jego blogu, gdzie opisuje sposoby motywacji i stymulowania swojego rozwoju, których próbował i okazały się efektywne. A i na tym nie poprzestaje.[/stextbox]