Lmgtfy, czyli trudno – użyję Google za Ciebie

0
5958
Lmgtfy, czyli trudno - użyje Google za Ciebie

W działach wsparcia technicznego od lat stosują sprawdzony lifehack – jeżeli ktoś zwraca się do ciebie po raz kolejny z tym samym pytaniem, utwórz jak najszybciej FAQ i następnym razem, zamiast odpowiadać na pytanie, podawaj stosowny odnośnik.

Ostatnio coraz więcej informacji możemy bez trudu znaleźć w wyszukiwarce, jednak ludzie z zupełnie niezrozumiałych powodów tego nie robią.
Wydawałoby się – nic prostszego: wklepujesz w Google pytanie i natychmiast otrzymujesz odpowiedź. Aż ciśnie się na usta: mam za Ciebie użyć Google?

No ale skoro dla kogoś jest to zadanie nie do przeskoczenia i człowiek nie dostrzega oczywistych zalet googlowania, pokażcie im stronę Lmgtfy (Let me google that for you). Istnieje od lat, jednak mimo to mało kto o niej wie.

Jest szansa, że zobaczywszy mini-prezentację jak znaleźć interesujący go zwrot, delikwent nauczy się korzystać z wyszukiwarki i przestanie zadawać podobne pytania.

Lmgtfy, czyli trudno - użyje Google za Ciebie

 

Żeby zobaczyć, jak to działa, posłużmy się zapytaniem, które często przekierowuje na stronę Lifehackera:

Co to jest lifehacking

Jeżeli ktoś zapyta o to Was, starych wyjadaczy, znacie odpowiedź J

A teraz na przykładzie innego pytania pokażemy w 2 kliknięcia, jak znaleźć informacje o tym

Co to jest Lifehacker Polska

Wystarczy po prostu kliknąć ten link: Jak korzystać z Google. Wywoła szybki przewodnik wideo i po 5 sekundach wszystko już będzie wiadomo.

 

Microsoft uruchomił podobny serwis pod nazwą Let me Bing that for you! Jest mniej intuicyjny, ale być może Wam bardziej przypadnie do gustu.