Listonic – elektroniczna lista zakupowa, cz.2. (testy)

3
707

Pisaliśmy już o aplikacji Listonic, dzięki której można tworzyć listy zakupowe i zapanować nad swoim budżetem.

Dzisiaj przedstawimy szybki przewodnik po programie Listonic. Do testów użyliśmy smartfona z systemem operacyjnym Android na pokładzie.

Android Market oferuje 2 wersje Listonika. Wybraliśmy Listonic.Orange.pl 0.1.9, zwłaszcza że lepiej wypadła w rankingu.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji potrzebne jest założenie konta:
Listonic_2_screenListonic_3_screen

Cała procedura trwa raptem 10 sekund i mamy przed sobą listę zakupową. Podobnie jak w oferowanym przez nas pliku mamy podział na konkretne kategorie, do których można przyporządkować poszczególne artykuły.

Powstało pytanie co należy wpisać w polu „Cena„, ale najwyraźniej chodziło o cenę 2 litrów jogurtu.
Czy przypadkiem nie powinno to działać tak że po wpisaniu ceny jednostki (litr) oraz ilości tychże jednostek Listonic sam poda kwotę końcową? Menu jest trochę nieintuicyjne.

Listonic_6_screen
Listonic_7_screen
Listonic_7a_screen
Listonic_8_screen
Listonic_9_screen
Parę uwag:
– aplikacja wydaje się wymagać ciągłego dostępu do Internetu;
– po zamianie aktywnej listy na archiwalną lista… wyparowuje (bug?);
– przydałby się zaktualizowany podręcznik na stronie producenta. Sądząc po zamieszczonych obecnie zrzutach ekranu dotyczą one bardzo starej wersji i mocno się różnią pod względem terminologii.

Natomiast abstrahując od ww. kwestii mimo wszystko gorąco polecamy Listonika. Naszym zdaniem jest to jedyna dojrzała e-lista zakupowa dla Androida i jedyna dojrzała z darmowych dla iPhone.

Sądząc po sporym ruchu na stronie Listonika (proszę zwrócić uwagę na współdzielenie list oraz zaangażowanie społeczności w tworzenie publicznych list oraz przepisów) produkt czeka naprawdę fajna przyszłość.
Czekamy na ewentualne uwagi od przedstawicieli Listonika (najlepiej w komentarzach pod postem) – chętnie uzupełnimy tekst do końca tygodnia.