Używaj listy zakupowej i zaoszczędź 30%

1
1097


lista_zakupowa
Przychodzisz do sklepu i rzucasz się na półki, wydając nieraz kilkaset złotych? Ba, okazuje się, że część ciężko zarobionych pieniędzy wydałeś na coś niezaplanowanego, a w tygodniu musisz iść do osiedlowego, ponieważ czegoś zabrakło?

A przecież wiedziałeś (z grubsza) czego potrzebujesz.

W dzisiejszym zaś prezentujemy genialne w swojej prostocie narzędzie – listę zakupową
Wyobraź, że taka lista wraz z ołówkiem leży na przykład na lodówce. I za każdym razem jak masz na coś ochotę albo czegoś zabraknie wpisujesz tę pozycję na listę.
Warto jest również porozmawiać z domownikami nt. dań, na które mają ochotę w danym tygodniu. Ułóżcie menu na tydzień – to posłuży jako główny punkt odniesienia przed ostatecznym zredagowaniem listy.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wpisać na listę nawet niezdrowe batoniki czy też alkohol. Jedyny warunek – określona pozycja ma znaleźć się na liście przed wyjściem do sklepu.
Zastanów się również czy aby czegoś nie brakuje w łazience czy kuchni – mydło, papier toaletowy czy pastę do zębów wpisz ciut niżej.
Nie może być tak, że po powrocie z supermarketu zauważysz brak papieru toaletowego…

Bardzo ważnym warunkiem jest tutaj bezwzględna dyscyplina podczas samych zakupów. Ale teraz to już nie będzie dla Ciebie problemem – ci, co już zaczęli używać tej listy, ze zdumieniem odkryli, że zaczęli wydawać o 30% mniej niż zwykle!
Nie daj się zwieść marketingowcom wielkich sieci handlowych – masz już na liście wszystkie rzeczy, których potrzebujesz (a nawet batoniki czy alkohol ;) ).

Nie wiesz jak zabrać się za tworzenie listy zakupowej? Załączamy do artykułu gotowy plik, który sobie wydrukujesz.
Dzięki temu nie kupisz rzeczy zbędnych, nie nagromadzisz artykułów spożywczych na zapas ani też nie zapomnisz o tych naprawdę potrzebnych. Zakupy będą przemyślane, domownicy – najedzeni, Twój budżet zaś – uratowany.

O tym jak obejść sprytnie zastawiane przez sklepy pułapki napiszemy Ci już w następnym artykule. A na razie powiedz czy chodzisz już do sklepu z listą zakupową?

download Kliknij aby pobrać

Źródło obrazka: http://img4.myrecipes.com/i/galleries/08/shopping-list-ck-072007-gallery-l.jpg

1 KOMENTARZ