LinkedIn jako miejsce pomocne w przywróceniu kariery na właściwe tory

0
6206
LinkedIn jako miejsce pomocne w przywróceniu kariery na właściwe tory

Każdemu z nas może przydarzyć się czas, gdy kariera stanie w miejscu i nie będziemy mieć pojęcia co robić dalej. Oczywiście nikomu tego nie życzę, jednak trzeba przygotować sobie awaryjny plan na wszelki wypadek. Może to być zaskoczeniem, ale LinkedIn może nam pomóc w tym trudnym czasie.

W tej chwili pewnie zadajecie sobie pytanie: jak to możliwe?”. Otóż nie zapominajmy, że znajduje się tam wiele osób, które mają dokładnie taką pracę, jaką sami chcielibyśmy zdobyć. Właściwie niezależnie od naszych ambicji zawodowych, znalezienie kilku takich osób i spojrzenie na ich rozwój kariery od samego początku nie jest niczym trudnym.

(Źródło: FlazIngo Photos/Flickr)

Poza zdobyciem wymarzonego zawodu możemy także nauczyć się czegoś przydatnego. Naturalnym bowiem jest pomniejszanie swoich zdolności, przy jednoczesnym przecenianiu innych. Ten brak wiary jest tylko kolejną przeszkodą dzielącą od sukcesu.

LinkedIn jako sposób na poprawę nastroju

Kiedy tylko zauważymy, że sukces polega na ciężkiej pracy i odpowiednich decyzjach życiowych, zrobi się nam lepiej. Wiedza, że wszystko ma się w swoich rękach może tylko pomóc. Poniższe rady, zaprezentowane zostały przez Clarka Valberga, współzałożyciela platformy InVision. Są one idealnym opisem tego, jak w parę minut rozpocząć nowy rozdział w życiu. A może przy okazji znaleźć przewodnika na ścieżkach kariery.

1. Znajdźmy na LinkedIn pięć osób, które w naszym odczuciu mają świetną pracę. Pracę, którą chcielibyście mieć, ale nie macie — jeszcze.

2. Przejrzyjcie ich profile na LinkedIn, sprawdzając po kolei każdy krok w ich karierze. Przecież niewiele jest osób, które od razu zajmują kierownicze stanowiska w firmie lub są założycielami dobrze prosperujących spółek. Pomyślcie o doświadczeniu, które zdobyli podczas każdej pracy przed obecną oraz jak wpłynęło to na całość ich drogi zawodowej.

3. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziecie mieli już obraz kolejnego kroku w drodze do wymarzonej pracy. Pozostaje jedynie aplikować na stanowiska podobne do tych obejmowanych przez nasze „wzory”, gdy były na naszym etapie życia zawodowego.

4. Dodatkowo warto jeszcze napisać, czy to poprzez LinkedIn, czy też w innej formie, do każdego z tej piątki. Jeśli damy im znać, jak ich sukces wpłynął na nasze decyzje zawodowe, z pewnością większość z nich skontaktuje się z nami. Być może nawet zechcą służyć nam mentorską radą.

W ten sposób LinkedIn pomaga w zdobyciu wymarzonej pracy, jednak nie zapominajmy o innych czynnikach, które także mogą być przeszkodą lub pomocą. A może macie własne doświadczenia z LinkedIn lub innymi portalami?