Lifehacki przydatne podczas sprzątania domu

0
5165
Lifehacki przydatne podczas sprzątania domu

Sprzątanie domu nie jest Twoją mocną stroną? Poznaj sztuczki, dzięki którym będziesz ekspertem do trudnych zadań podczas domowych porządków. Przedstawiamy kilka lifehacków, które przydadzą się każdemu.

 

Zwierzęta i wszechobecna w domu sierść

Czworonożni pupile w domu to samo szczęście. Problem jednak pojawia się, kiedy na wszystkich dywanach gromadzi się całe mnóstwo sierści, a my nie możemy sobie z nią poradzić. Jest na to szybki i łatwy sposób – gumowa ściągaczka do mycia okien. Wystarczy, że przejedziemy nią po dywanie analogicznie do ruchów odkurzacza i pozbędziemy się całej sierści w kilka minut.

Plamy po wodzie

Zacieki z wody są zmorą wielu osób, a wystarczy zwykła cytryna, aby się ich pozbyć. Przeciętym w pół owocem przetrzyj miejsce, w którym występują plamy, a następnie przetrzyj ręcznikiem kuchennym do sucha. Po zaciekach nie będzie śladu.

Brud w mikrofalówce

Zaschnięty sos lub inne pozostałości jedzenie w kuchence mikrofalowej również można usunąć w bardzo prosty i szybki sposób. Do niewielkiej, szklanej miseczki należy nalać wodę i sok z cytryny lub dwie łyżki octu. Następnie wstawiamy miseczkę do środka i ustawiamy na 3-5 minut. Po wyłączeniu wycieramy kuchenkę do sucha, pozbywając się resztek brudu.

Drobinki jedzenia w klawiaturze komputera

Wiele osób uważa, że klawiatura komputera to przestrzeń wręcz niemożliwa do wyczyszczenia. Tymczasem wystarczy zwykła samoprzylepna karteczka, która doskonale zbierze wszystkie drobinki, a nawet kurz. Prosty i szybki sposób na czystą klawiaturę.

Pozbądź się tłuszczu i kurzu

Tłuszcz i kurz to dwaj przeciwnicy, z którymi ciężko sobie poradzić. W przypadku drewnianych szafek lepiej zrezygnować z mocnych detergentów, a zastąpić je mieszanką gorącej wody, płynu do naczyń i octu. Na tak wyczyszczonej powierzchni kurz będzie zbierał się w mniejszej ilości, a szafki będą błyszczały jak nowe.

Brzydki zapach w domu

Z brzydkimi zapachami najlepiej radzi sobie ocet – uniwersalny, najtańszy i najskuteczniejszy pomocnik w domu. Dodatkowo warto zastanowić się na domowymi odświeżaczami – mogą to być niewielkie sakiewki wypełnione cynamonem, kawą lub suszem kwiatowym, owocowym, w zależności od naszych upodobań zapachowych.

 

Stosuj w domu te sztuczki, a sprzątanie będzie skuteczniejsze, szybsze i przede wszystkim przyjemne. Czy próbowaliście, któregoś z przedstawionych sposobów? A może stosujecie swoje lifehacki podczas domowego sprzątania?

 

Zdjęcie:JDHancock/Flickr

 

         Zobacz również: 
 50 sposobów na użycie octu… kto by pomyślał?
         9 krzepiących porad jak zrobić porządek w mieszkaniu
         Porządkujemy cztery kąty: 13 hacków z paskami samoprzylepnymi i haczykami Command
         Lifehack: Jak zrobić popcorn w domu i bez mikrofali
         Probiotyczny dezodorant domowej roboty