Lifehack: Prawdziwy twardziel goli się… oliwą z oliwek

8
2928
Golenie

Znany problem – kiedy kończy się pianka do golenia, używamy mydła. Jednak mydło bardzo wysusza cerę, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie. A gdyby użyć do golenia albo depilacji oliwy z oliwek?

Zdecydowana większość ludzi uważa, że ma delikatną skórę. Używają niezliczone ilości chemikaliów, żeby delikatnie traktować swoją twarz w trakcie golenia. Kobiety używają specjalnych preparatów, aby depilować swoje zgrabne nogi. Jednak czy wielkie ilości różnego rodzaju środków chemicznych, które czasem skrajnie działają na nasz organizm, to dobry sposób na utrzymywanie swojej twarzy, czy nóg w odpowiednim stanie?

OGoleniekazuje się, że używanie oliwy z oliwek może być tak samo skuteczne, albo nawet skuteczniejsze niż najlepsza pianka do golenia. O ile wizja smażenia ryby w trakcie golenia twarzy jest śmieszna, o tyle golenie się z użyciem oliwy z oliwek, może mieć swoje plusy.

(Zdjęcie: dotbenjamin)

Oliwa naturalnie sprawi, że Twoja twarz będzie śliska, przez co będzie łatwiej ją golić. Olej ten zawiera witaminę E (zwaną Eliksirem Młodości), która świetnie działa na Twoją skórę! Do tego, chroni ostrze maszynki do golenia przed korodowaniem!

Twierdzisz, że zwariowałem? Spróbuj sam!

Przed goleniem, należy delikatnie wcierać oliwę w skórę. Wcieraj olej małymi porcjami, nie potrzeba go dużo, a jeśli okaże się, że użyłeś za mało, zawsze możesz go uzupełnić. Jeśli nie lubisz jak Twoje ręce są tłuste, użyj butelki z atomizerem, na przykład po perfumach, albo jakimś leku (pamiętaj, żeby butelkę najpierw dokładnie umyć i przepłukać) i zamiast wcierać, spryskuj lekko skórę twarzy.

Kiedy uznasz, że jesteś gotowy, możesz zacząć się golić. Uważaj jednak, aby się nie zaciąć, bo jeśli oliwa dostanie się do rany, będzie strasznie piec (i wcale nie przesadzam, będzie piec jak ognie piekielne).

Po skończonym goleniu, możesz nie używać wody po goleniu. Twoja skóra będzie dzięki oliwie gładsza i zdrowsza.

A Ty masz jakieś ciekawe sposoby na golenie? Podziel się z nami!

Znaleziono na WikiHow: How To Shave With Olive Oil

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz - LifehackerGrzegorz Adamowicz (@gstlt) – kreatywny, z masą (czasem nieodpowiednich) pomysłów. Szuka nowych, lepszych sposobów na życie, korzystając z mądrości tych, którym się udało. Uwielbia fantastykę i fantastykę naukową. Woli czyn, niż słowa, choć nie stroni od pisania. Zgłębia magię, która przejawia się w niezwykłych rzeczach, które są w stanie dokonać pozornie zwykli ludzie i która siedzi gdzieś w każdym z nas, o czym można poczytać na jego blogu.[/stextbox]

8 KOMENTARZE

    • ha! właśnie nie wiem czy model jest kosmiczny, czy nie, bo dostałem ją gdzieś kiedyś. Ogólnie to fakt, efekt może być słabszy w stosunku do tradycyjnego ostrza, czy brzytwy, jednak w przypadku takiej czynności jak (prawie) codzienne golenie decydującą rolę odgrywa wygoda i mobilność… przynajmniej dla mnie ;)

      Ale jak na mokro – tak, że w piance nią jeździsz??