Lifehack: darmowy albo najtańszy kurier miejski. Dowolne miasto, śledzenie online+promo kody

2
2330
Lifehack: darmowy albo najtańszy kurier miejski. Dowolne miasto, śledzenie online+promo kody

Szybkie przebicie się na drugi koniec dużego miasta często graniczy z cudem, i to pomimo korków. Z drugiej strony mamy przynajmniej w kilku aglomeracjach miejskich wydzielone bus pasy i ścieżki rowerowe. Z tego korzystają firmy oferujące tanie przesyłki kurierskie, w tym przesyłki kurierem rowerowym. Chcę wam przedstawić swój pomysł na szybkie i tanie przesyłki miejskie. Działa, gdy chcemy nadać paczkę w obrębie jednego miasta. Moim zdaniem jest to najtańszy kurier. Nadanie paczki może być nawet darmowe.

Chcesz nadać przesyłki w mieście? Oto najtańszy kurier miejski

Naturalnie każdy serwis miejski ma inny cennik dostawy przesyłek miejskich, ale zawsze szybki kurier uszczupli nasz budżet o parędziesiąt złotych. Super ekspresowa przesyłka może kosztować nawet 100 złotych, a przecież dostawy przesyłek w mieście zajmują im nawet parę godzin!

(Zdjęcie: Flickr/Pomodoro Entertainment)

Odkryłem ostatnio sposób na ekspresowe przesyłki miejskie. Tym kanałem przekazuję dokumenty firmowe, paczki, prezenty. Raz nawet przekazałem drugiej osobie klucze, monitorując na mapie, czy mój kurier na pewno je dowiózł i wręczył :)

Sposób na szybkie, pewne i tanie przesyłki kurierskie w twoim mieście

Sprawdźmy, co zrobić, żeby tanio coś nadać w obrębie twojego miasta.

1). Zamówić taksówkę. Uber lub mytaxi, do których mamy przypisane dane karty bankowej.
2). Wręczyć kierowcy przesyłkę (kopertę, klucze, pieniądze, dokumenty…) i podać adres. A dalej odpalamy aplikację i mamy śledzenie przesyłki online przez GPS.

Chcemy, żeby nasza przesyłka ekspresowa trafiła bezpośrednio do czyich rąk? Ja zazwyczaj zostawiam kierowcy parę złotych napiwku i wjeżdża na podane piętro.

Polecamy:

Kierowcy zawsze mi idą na rękę i żaden jeszcze nie zrezygnował z tak nietypowej usługi.

Jak zawsze płacić mniej za taksówkę

 • Zamawiać taksówkę przez Internet. Korporacje taksówkarzy robią zniżki w wysokości 20-50%.
 • Nie zamawiać taxi w pobliżu zabytków i dworców. Temat wałkowany w naszych społecznościówkach. Przykładowo chcąc odjechać spod Pałacu Kultury i Nauki, zamiast zamawiać kurs z Warszawy Centralnej lub spod PKiN, poprośmy o taksówkę np. na znajdującą się zaledwie 100 metrów dalej ulicę Sienną.
 • Najkorzystniejsze jest zamówienie taksówki przez aplikację. Z reguły kursy obsługują firmy nie zrzeszone w korporacje taksówkarskie. Uber, mytaxi lub Hailo są znacznie tańsze i wygodniejsze od zwykłych taksówek. Każda z tych aplikacji to najtańszy kurier miejski.
 • Usługi taksówkarzy są tańsze, jeśli dzwonimy po taryfę przed południem lub późnym wieczorem. Wtedy brak korków i zamówień. Dojedziemy szybciej i taniej. W przypadku niektórych firm odpadają dodatkowe opłaty (współczynniki uzależnione od godziny, czasu dojazdu lub dużej liczby zamówień).
 • Zawsze wprowadzajmy kody promocyjne Uber, mytaxi, Hailo. Mając np. trzy urządzenia (dwie komórki i tablet), możemy kilka razy przejechać się za darmo ;) Schemat:
  • Otrzymujemy np. kod promocyjny i wprowadzamy do aplikacji na telefonie nr 1;
  • zapraszamy z pierwszego telefonu komórkę nr 2. Otrzymujemy darmowy przejazd mytaxi dla niego i pierwszej komórki;
  • powtarzamy eksperyment na tablecie.Suma summarum mamy 5 darmowych kursów na kwotę 125 złotych.

   W przypadku gdy nasi znajomi nie wiedzą jeszcze co to jest i jak działa Uber czy mytaxi, poprośmy ich, by zainstalowali te aplikacje w swoim telefonie. Korzystamy z poprzedniego lifehacka. Może wygląda trochę jak piramida finansowa, ale wszyscy będą zadowoleni! :) Korzystając z okazji, przekazujemy kod promocyjny do Ubera. Po zainstalowaniu aplikacji na telefon wpisujemy promo kod i otrzymujecie (a wraz z wami — redakcja) bezpłatny przejazd Uberem do 25 zł.

Ciekawe, czy UberCENTRAL, DHL czy działający od niedawna Squab są potencjalnie w stanie dostarczyć przesyłkę niższym kosztem?

2 KOMENTARZE