Lifehack: jak zmienić domyślną ikonę aplikacji w Mac OS X?

1
807
Lifehack - Jak zmienić domyślną ikonę aplikacji w Mac OS X

Rutyna zabija. Dlatego użytkownicy wszystkich bez wyjątku systemów operacyjnych eksperymentują z wyglądem poszczególnych elementów interfejsu.

Lifehack - Jak zmienić domyślną ikonę aplikacji w Mac OS X

Nie powinno być dla Was tajemnicą, że często zmiana wyglądu Windowsa albo Linuksa zdaniem użytkowników tych OS polega na zainstalowaniu nowego zestawu ikonek. I często są to ikonki znane użytkownikom produktów Apple’a :)

Co jednak, gdy taką ładną, bądź co bądź, ikonkę domyślną będzie chciał zmienić sam użytkownik Maka? Zamieszczamy dziś lifehacka, nadesłanego przez @Kubę.

W naszym przykładzie posłużymy się programem MacTubes, który choć sam w sobie jest ciekawy, to niestety posiada nieciekawą ikonę.

MacTubes to darmowy odtwarzacz plików wideo z YouTube. Pozwala również na pobranie z tegoż serwisu dowolnego filmiku. W tym wpisie jednak nie będziemy go szczegółowo opisywać – po więcej informacji jak zawsze odsyłam do strony producenta.

Do udanej operacji podmiany będzie nam potrzebna jeszcze właściwa ikona np. autorstwa Tobiasa Ahlin, którą pobierzemy stąd oraz malutki programik do szybkiej i prostej konwersji plików ikon, czyli FastIcns.

Czytaj dalej: Jak zmienić wygląd ikony aplikacji w Maku?