Łatwy sposób na rzucenie palenia w 10 dni

6
577
Aplikacja Quit-o-meteR (Facebook) - Lifehacker

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć”. – Paulo Coelho, „Alchemik”. Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie Lifehackera, mającej na celu rozwiązanie problemu palenia wśród naszych czytelników.

Nie będziemy mówili o tym, jak rzucenie palenia wpływa na Twoją sytuację na rynku pracy czy płodność – już to za nas zrobił polski portal zdrowia dla rodziny – poradnikmedyczny.pl

Zanim opiszemy łatwy sposób na rzucenie palenia, popatrzmy na wyniki sondażu – temat rzucenia palenia poruszył fanów Lifehackera na Facebooku:

Sonda - stosunek polskich lifehackerów do palenia - Lifehacker Polska

I mimo że fan Mariusz Krzyżanowski zwrócił nam uwagę na brak opcji „Nie, ale cygara tak”, z nikotyną nie ma żartów: albo chcesz być palaczem, albo osobą niepalącą.

Przyjemną niespodzianką był odsetek niepalących czytelników. Jednak wielu z Was pali, dlatego dzisiejszy artykuł dla pragnących rzucić palenie jak najbardziej ma sens. Cel ambitny, szlachetny i do osiągnięcia (drodzy lifehackerzy, jeżeli nie my to kto?!).

Rozczarowana może się poczuć fanka Lifehackera Kira Ewka Czarczyńska – opisany przez nas sposób stanowi połączenie kilku metod.

Opisujemy poniżej łatwy sposób na rzucenie palenia, zastrzegając, że jest to jeden z dwóch kroków, które należy wykonać w celu całkowitego uwolnienia organizmu od nikotynizmu. Drugi opiszemy za parę dni.

Łatwy sposób na rzucenie palenia w 10 dni - Lifehacker

(Zdjęcie: gonzo_photo)

Na rzucenie palenia potrzeba dokładnie 10 dni, przynajmniej jeżeli chodzi o nałogowych palaczy. Weź do ręki notatnik i ołówek i nakreśl krótki plan.

Niezależnie od tego czy jesteś już skowronkiem czy jeszcze nie, napisz o której wstajesz.

Wpisz godzinę, o której zapalasz swojego pierwszego papierosa. W większości przypadków stanie się to w przeciągu pierwszej godziny po przebudzeniu.

Pokażemy jak działa sposób na przykładzie osoby, która wstaje o godzinie 7:00.

  • 21 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 8:00;
  • 22 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 9:00;
  • 23 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 10:00;
  • 24 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 12:00;
  • 25 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 14:00;
  • 26 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 16:00;
  • 27 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 18:00;
  • 28 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 20:00;
  • 29 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 22:00;
  • 30 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy i ostatni papieros o 24:00 (o ile jeszcze będziesz mieć na niego ochotę).

Akcja rusza już jutro – 21 czerwca!

Większość z Was używa Facebooka, więc zachęcamy do wykorzystania aplikacji Quit-o-meteR. Dana aplikacja pozwala na wpisanie dnia, w którym przestaniemy palić, a po tym jak już zostaniemy osobami niepalącymi pokaże, ile codziennie oszczędzamy dzięki niepaleniu:

Aplikacja Quit-o-meteR (Facebook) - Lifehacker