Łatwy sposób na rzucenie palenia w 10 dni

6
750
Aplikacja Quit-o-meteR (Facebook) - Lifehacker

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć”. – Paulo Coelho, „Alchemik”. Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie Lifehackera, mającej na celu rozwiązanie problemu palenia wśród naszych czytelników.

Nie będziemy mówili o tym, jak rzucenie palenia wpływa na Twoją sytuację na rynku pracy czy płodność – już to za nas zrobił polski portal zdrowia dla rodziny – poradnikmedyczny.pl

Zanim opiszemy łatwy sposób na rzucenie palenia, popatrzmy na wyniki sondażu – temat rzucenia palenia poruszył fanów Lifehackera na Facebooku:

Sonda - stosunek polskich lifehackerów do palenia - Lifehacker Polska

I mimo że fan Mariusz Krzyżanowski zwrócił nam uwagę na brak opcji „Nie, ale cygara tak”, z nikotyną nie ma żartów: albo chcesz być palaczem, albo osobą niepalącą.

Przyjemną niespodzianką był odsetek niepalących czytelników. Jednak wielu z Was pali, dlatego dzisiejszy artykuł dla pragnących rzucić palenie jak najbardziej ma sens. Cel ambitny, szlachetny i do osiągnięcia (drodzy lifehackerzy, jeżeli nie my to kto?!).

Rozczarowana może się poczuć fanka Lifehackera Kira Ewka Czarczyńska – opisany przez nas sposób stanowi połączenie kilku metod.

Opisujemy poniżej łatwy sposób na rzucenie palenia, zastrzegając, że jest to jeden z dwóch kroków, które należy wykonać w celu całkowitego uwolnienia organizmu od nikotynizmu. Drugi opiszemy za parę dni.

Łatwy sposób na rzucenie palenia w 10 dni - Lifehacker

(Zdjęcie: gonzo_photo)

Na rzucenie palenia potrzeba dokładnie 10 dni, przynajmniej jeżeli chodzi o nałogowych palaczy. Weź do ręki notatnik i ołówek i nakreśl krótki plan.

Niezależnie od tego czy jesteś już skowronkiem czy jeszcze nie, napisz o której wstajesz.

Wpisz godzinę, o której zapalasz swojego pierwszego papierosa. W większości przypadków stanie się to w przeciągu pierwszej godziny po przebudzeniu.

Pokażemy jak działa sposób na przykładzie osoby, która wstaje o godzinie 7:00.

 • 21 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 8:00;
 • 22 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 9:00;
 • 23 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 10:00;
 • 24 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 12:00;
 • 25 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 14:00;
 • 26 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 16:00;
 • 27 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 18:00;
 • 28 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 20:00;
 • 29 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy papieros o 22:00;
 • 30 czerwca: wstaje o 7:00, pierwszy i ostatni papieros o 24:00 (o ile jeszcze będziesz mieć na niego ochotę).

Akcja rusza już jutro – 21 czerwca!

Większość z Was używa Facebooka, więc zachęcamy do wykorzystania aplikacji Quit-o-meteR. Dana aplikacja pozwala na wpisanie dnia, w którym przestaniemy palić, a po tym jak już zostaniemy osobami niepalącymi pokaże, ile codziennie oszczędzamy dzięki niepaleniu:

Aplikacja Quit-o-meteR (Facebook) - Lifehacker

6 KOMENTARZE

 1. ależ absolutnie nie czuję się rozczarowana! wprost przeciwnie – cieszy mnie diabelnie, że w końcu ktoś z tej książki zlazł i wymyślił coś bardziej twórczego – bo to się już nudne jak flaki z olejem robiło :-)

  ale jako „wielokrotny rzucacz” muszę powiedzieć jedną rzecz: sądzę, że niewiele osób dojdzie do 5. dnia. nie wiem jak to działa, ale im bardziej próbujesz tego papierosa odwlekać, tym większą masz ochotę go w końcu zapalić. myślę, że już tego czwartego dnia o 12.00 większość palaczy wykopci ze 3 fajki jedna po drugiej…

   anyway – z ciekawością będę zaglądać i sprawdzać, jak rzucaczom idzie rzucanie :-)

 2. Mniej więcej tyle trzeba żeby radykalnie zmniejszyć uzależnienie (to chyba dla tych co kopcą jak opętani). Mija 10 dni i później jeszcze przez jakiś tydzień trzeba na spokojnie obserwować ostatnie podrygi małego potworka w brzuchu. Najważniejsze to używając terminologi Carra zabić wielkiego potwora w głowie.