LastPass za darmo również na smartfonach i tabletach

0
2933
Darmowy LastPass również na smartfonach i tabletach

Z LastPass można zarządzać loginami, tworzyć silne i unikalne hasła, dla każdej usługi i strony w internecie, tym samym zwiększając swoje bezpieczeństwo.
W bazie danych programu LastPass wszystkie hasła są przechowywane w zaszyfrowanej postaci. Do bazy można się dostać za pośrednictwem jednego nadrzędnego hasła. Najlepsza rzecz — po zainstalowaniu LastPassa hasło do niego jest jedynym, które musimy pamiętać.
Baza programu LastPass zawiera nazwy użytkownika, hasła, adresy URL oraz notatki skojarzone z danym loginem. Istnieje możliwość łączenia haseł w grupy tematyczne — na przykład do systemów Windows, do stron internetowych, do sieci Wi-Fi itp. — aby ułatwić sobie ich organizację. Może pobrać LastPass za darmo w wielu różnych postaciach, od rozszerzenia przeglądarek do samodzielnych aplikacji.

Bardzo dokładnie opisaliśmy możliwości LastPass, a teraz mamy wiadomości od twórców programu — od teraz można go mieć za darmo również w telefonie. W przypadku nowych instalacji dotyczy to wszystkich komputerów ALBO tabletów ALBO smartfonów.

Jeżeli interesuje nas synchronizacja haseł LastPass na wszystkich urządzeniach, możemy ją mieć za 1$/miesięcznie. Opcja studencka, obejście, to nowe konto i cykliczne udostępnianie haseł między kontem A, a kontem B.

Zabezpieczajcie się! :)