Kogut stojąc na jednej nodze waży 4 kg. A na dwóch? OK, dalej nie będzie już tak łatwo. Niektóre testy na inteligencję dla dzieci są tak wciągające, że nawet dorośli nieraz porzucają dla nich swoje zadania. Dla dzieci to żaden kłopot. Sprawdźcie swoją smykałkę, rozwiązując te z pozoru łatwe łamigłówki dla dzieci.

Czy rozwiążesz te proste łamigłówki dla dzieci?

Jeśli zadania okażą się za trudne, sprawdź odpowiedzi na samym końcu wpisu.

Łamigłówka nr 1 to pytanie, na które musi odpowiedzieć sześciolatek, aby zostać przyjętym do szkoły w Hongkongu.

Jaki numer ma miejsce parkingowe, zajęte przez samochód?

Łamigłówka liczby czterocyfrowe zadania programiściŁamigłówka nr 2: liczby czterocyfrowe. Programiści potrzebują na rozwiązanie zadania około 60 minut, ale dziecko poradzi sobie z nim w ciągu 5-10 minut.

Łamigłówka piramida liczbowa zadania ćwiczenia dla dzieci z Singapuru zadanie dla dzieci w wieku szkolnymŁamigłówka nr 3: piramida liczbowa (ćwiczenie z Singapuru). Jest to kolejne zadanie dla dzieci w wieku szkolnym.

łamigłówka pudełko czekoladek bombonierka cukierki czekoladoweŁamigłówka nr 4: Pudełko czekoladek. W bombonierce znajduje się 50 cukierków czekoladowych. Trzydzieści ma nadzienie karmelowe, 25 — kokosowe, 10 — mieszane (karmelowo-kokosowe). Pozostałe cukierki nie mają nadzienia. Na którym wykresie jest prawidłowo przedstawiona zawartość bombonierki?

Jeśli nie wiecie, jak rozwiązać te zadania, zapytajcie dzieci!

lamiglowki-dla-dzieci-odpowiedziOdpowiedź na zadanie nr 1: 87.
Odpowiedź na zadanie nr 2: 2581 (czyli 2).
Odpowiedź na zadanie nr 3:
D (czyli 1345), E = 2440.
Odpowiedź na zadanie nr 4:
wykres B. Cukierki z karmelem: 20 (30-10), z samym kokosem: 15 (25-10). Pozostałe 5 (50-20-15-10) to cukierki bez nadzienia.

17 KOMENTARZE