Krótko: jak i co mówić, aby nas słuchano

0
3894
Krótko: jak i co mówić, aby nas słuchano

1. Słuchaj więcej niż mówisz.

2. Jeśli, zauważysz, że jesteś znudzony tym, co mówisz, przestań się odzywać. Zrozum sytuację. Uśmiechnij się. Rusz dalej.(Zdjęcie: Jonathan Powell/Flickr)

3. Naucz się kilku anegdotek historycznych. Jak ta: żeby zwiększyć kreatywność, surrealista Salvador Dalí zachwalał drzemki popołudniowe trwające krócej niż sekundę. Leżał w swoim fotelu z rozłożonymi ramionami, trzymając metalowy klucz w lewej ręce. Kiedy zaczynał zasypiać, jego uścisk się rozluźniał, a klucz budził malarza spadając na talerz, który wcześniej Dalí położył na podłodze.

4. Ale uświadom sobie, że nikt nie lubi ludzi, którzy wiedzą wszystko o wszystkim.

5. Pozwól ludziom cię obgadywać. Nie myśl, że to niegrzeczne; pomyśl o tym jak o pomocy.

6. Jeśli ktoś ci przerywa, poczekaj aż z powrotem pozwoli ci kontynuować swoją historię. To dobry znak, że ktoś w ogóle jest zainteresowany.

7. Długie przerwy to najlepszy czas na własne błędy. Ludzie chętniej będą słuchali, jeśli mówisz o sobie, a nie o niczym.

Podobne wpisy:

8. Kiedy rozmawiasz z ludźmi, których nie znasz, ogranicz historie ze swojego życia do tych, które zdarzyły się w ciągu ostatnich pięciu minut – ubiór, kolekcja szkockiej, bezdomny, którego pomyliłeś z pokojowym.

9. Nigdy nie wspominaj o swoim blogu.