Kradzież w podróży? Zastosuj triki, dzięki którym Twój bagaż będzie bezpieczny

1
1549
Kradzież w podróży? Zastosuj triki, dzięki którym będzie Twój bagaż będzie bezpieczny

Lubisz podróże? Kupiłeś bilet, już prawie spakowałeś swój bagaż. Co dalej? Zastosuj kilka sztuczek, dzięki którym będzie bezpieczniejszy, a Ty nacieszysz się urlopem bez żadnych przeszkód.

 

Podstawowa zasada – skromniejszy bagaż to mniejsze ryzyko

W trakcie podróży kradzież może zdarzyć się wszędzie, nawet na lotnisku. Ważne jest, aby samemu nie kusić złodzieja. Cenny sprzęt elektroniczny w plecaku czy walizce nie jest najlepszym pomysłem, tym bardziej że nie wiadomo, co tak naprawdę dzieje się z nią w podróży. Jeżeli nie posiadasz bagażu podręcznego lub jest on za mały, aby zmieścić wspomniany sprzęt, to koniecznie zaopatrz się w walizkę z szyfrem lub specjalną kłódkę, którą zamkniesz bagaż rejestrowany.
Nie kupuj walizki, która rzuca się w oczy bo to również przyciąga złodzieja – jeżeli nasz bagaż z zewnątrz wygląda na ekskluzywny, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wzbudzi zainteresowanie wśród poszukujących nowych łupów.

 

Zatłoczone miejsca to raj dla kieszonkowców

Metro, autobus, a nawet centrum miasta podczas wielkiej uroczystości to idealna okazja dla złodzieja. Ofiarami kradzieży padają głównie turyści, którzy zamyśleni nowymi widoki zwracają mniejszą uwagę na swoje torebki i plecaki. Swój bagaż podręczny staraj się nosić zawsze z przodu, wówczas złodziej nie będzie miał do niego dostępu. Pamiętaj również, aby cennych rzeczy nie nosić w kieszeniach – znikną szybciej, niż Ci się wydaje.

 

Hotel – bezpieczne miejsce?

Wiele osób błędnie uważa, że kradzież w hotelu jest niemożliwa, tymczasem nawet tutaj należy zachować ostrożność. Jeżeli istnieje taka opcja to najlepiej  zdecydować się na pokój z sejfem, gdzie będziemy trzymać cenne dokumenty czy pieniądze. Jeżeli pokój jest gorzej wyposażony to warto zapytać w recepcji o taką opcję. Prawdopodobnie dokumenty nie będą nam potrzebne podczas całej podróży, a będziemy mieć pewność, że nie znikną. W przypadku pieniędzy nie należy zostawiać wszystkich oszczędności  w pokoju hotelowym, a jeśli już coś zostawiamy to najlepiej tak, by nie były one w zasięgu wzroku.

 

Inne niebezpieczeństwa

Niektóre miejsca na Ziemi są naprawdę niebezpieczne dlatego warto upewnić się przed podróżą, jakie zwyczaje panują w danym regionie. Istnieją państwa, w których za przewóz niedozwolonych substancji czy przedmiotów grozi więzienie. Lokalni mieszkańcy za pomocą turystów starają się odwracać uwagę celników, podrzucając im zakazane specyfiki. Zwłaszcza w takie miejsca warto wyposażyć się w dodatkową ochroną bagażu. Założona na bagaż ochrona foliowa uniemożliwi tego typu działania. W niebezpiecznych rejonach warto również pilnować dokładnie swojego bagażu, aż do momentu odprawy.

 

Podróż to czas odpoczynku od codzienności, moment, w którym większość z nas stawia na relaks i regenerację sił. W natłoku wrażeń warto jednak zachować ostrożność, aby nie stwarzać okazji do kradzieży.  A jakie są Wasze sposoby na bezpieczną podróż?

 

Zdjęcie:Pascal/Flickr

 

        Zobacz również:
Jak łączyć pracę na etacie z częstymi podróżami
Lista niezbędnych rzeczy na wakacje
Jak wybrać wygodne miejsce w samolocie
Jak porozumiewać się za granicą nie znając języków obcych
Porady dla podróżujących z dziećmi

1 KOMENTARZ