Kolejny artykuł konkursowy – Łukasz: Jedno biurko do wszystkiego? To nie dla mnie!

0
1254

Bohaterem kolejnego artykułu konkursowego jest Łukasz Faflik, który opowiada, dlaczego ma dwa biurka zamiast jednego i prezentuje listę programów, dzięki którym ma większy porządek w komputerze, a w konsekwencji – w głowie.

Kiedy jestem w domu, większość czasu spędzam w jednym pokoju, w którym stoi komputer i biurko. Jednak wiem, że kiedy muszę się skupić, komputer mnie tylko rozprasza, dlatego stwierdziłem, że posiadanie jednego biurka do wszystkiego jest bzdurą.
Z tego powodu podzieliłem moje miejsce pracy na 2 części.

Pierwsza część – to ława z komputerem. Tutaj mam sporo miejsca, które mogę wykorzystać podczas pracy/nauki. Lubię mieć wszystko pod ręką, dlatego często ława stoi nieźle zagracona różnymi papierami, kablami, magazynami.

Druga część – to biurko. Tutaj staram się utrzymać jako taki porządek. Bałagan powstaje tylko w toku pracy. Siadając w tym miejscu, nic teoretycznie mnie już nie rozprasza ;)

Podczas nauki często posługuje się małymi, samoprzylepnymi karteczkami. Tak samo – jam mam coś do zrobienia, żadne przypomnienie w telefonie, kalendarzu, nie przebije karteczki na monitorze! ;)

Podczas dłuższych sesji z większymi partiami materiału, potrafię obkleić całą ścianę różnymi kartkami.

Co do programów, to preferuje zwykły kalendarz. Mogę powiedzieć, że używam:

1) Gmaila do zarządzania pocztą.
2) Programu CCeaner ? świetna sprawa do utrzymywania porządku na komputerze. Usuwa mnóstwo zbędnego świństwa, które tylko zaśmieca nam „twardziela”. Ponadto można nim usuwać nieaktualne wpisy w rejestrze. Z produktywnością może nie ma on bezpośrednio nic wspólnego, ale pracę komputera może w jakiś sposób przyśpieszyć ;)

Przypominamy, że konkurs kończy się pojutrze, czyli 28 maja, o godz. 23:59:59. Czasu jest coraz mniej… Lifehackerzy i lifehackerki, wyjdźcie z ukrycia i opowiedzcie o swoich osiągnięciach! Odwaga i chęć dzielenia się swoimi pomysłami na ułatwianie życia są nagradzane przez sponsorów konkursu. Powodzenia!