Kolejne porady dla podróżników – przygotowanie mapy, pakowanie walizki, bilety lotnicze

2
1943

Pisaliśmy nie tak dawno o sztuczkach ułatwiających spakowanie walizki oraz zwiększających komfort samej podróży. Mamy dla Was kolejną porcję lifehacków podróżniczych, zwłaszcza że nie wszyscy jeszcze zdążyli „zaliczyć” urlop.

majówka weekend majowy 2014 - Karta magnetyczna płatnicza - włączenie światła w pokoju hotelowym - Lifehacker

Mapy offline

Przed wyruszeniem w podróż pobierz z Android Market najnowszą paczkę z Mapami Google. Dzięki nowej funkcji Google Maps możesz łatwo zorientować się w terenie podczas pieszych wycieczek, wybrać najciekawsze zabytki jak również zaplanować przejazd komunikacją miejską. Po zainstalowaniu aplikacji wejdź do Menu > More > Labs > Download map area. Zaznacz punkt na mapie i kliknij strzałkę. Teraz masz w smartfonie miejsce docelowe wraz z okolicami znajdującymi się w promieniu 10 mil. Wszystko również w trybie offline.

Pakowanie walizki

Uzupełniamy poprzednie porady.

 • Podróżując w kilka osób zastanówcie się, czy aby na pewno każde z Was potrzebuje osobnego żelu pod prysznic czy pasty do zębów. To samo z szamponem i wieloma innymi rzeczami, które zajmują dodatkowe miejsce.
 • Warto brać zestawy wielofunkcyjne, które również pozwalają zaoszczędzić miejsce. Chodzi nie tylko o szwajcarski nóż – zwykłe mydło może zastąpić proszek do prania oraz żel do golenia.
  Podobnie ze sprzętem. Przykładowo posiadacz iPhone’a może kupić w Photojojo obiektyw Canon EOS albo Nikon SLR, który można przymocować bezpośrednio do smartfona:iPhone 4 SLR Mount (obiektyw Canon EOS albo Nikon SLR) - Lifehacker
  I zaoszczędzić w ten sposób na aparacie fotograficznym.
 • Weź wizytówki – pomijając fakt, że możesz przy okazji poznać ciekawych ludzi, wizytówkę można włożyć do walizki czy torby ułatwiając ich zidentyfikowanie w przypadku zgubienia.
 • Po przyjeździe na lotnisko przełóż najbardziej potrzebne rzeczy do bagażu podręcznego. W przeciwnym przypadku istnieje ryzyko, że czekając na swój bagaż będziesz musiał przepłacać kupując drobiazgi na lotnisku.
 • Kolejną rzeczą jest przełożenie do podręcznego nesesera wszystkich dokumentów, pieniędzy, telefonu itd. Chodzi o to, że w przypadku podróży do krajów spoza UE prawdopodobnie czeka Cię kontrola osobista i przejście przez wykrywacze metalu.

Rezerwacja biletów lotniczych

Ciekawe, ilu z Was wybiera podróż samolotem? Istnieją proste wskazówki, dzięki którym można zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy!

 • Po pierwsze, kupuj bilety zawczasu. Nie tylko zaoszczędzisz, ale również lepiej przygotujesz się do wyprawy.
 • Po drugie, poznaj SkyScanner (o ile jeszcze go nie znasz).
 • Kupując bilety lotnicze wybieraj mniejsze lotniska. Nawet z uwzględnieniem kosztów transferu do centrum miasta albo na inne lotnisko możesz sporo zaoszczędzić.
 • Wybierając miejsca w samolocie weź pod uwagę poniższą infografikę (zobacz w wysokiej rozdzielczości):
  Jak wybrac najlepsze miejsca w samolocie
  Jak wybrac najlepsze miejsca w samolocie - LifehackerKolor żółty oznacza miejsca najbezpieczniejsze z punktu widzenia szans na przeżycie w katastrofie lotniczej. Z kolei miejsca zaznaczone na fioletowo gwarantują dobry sen.

Przeczytaj też:

Sytuacja na lotniskach

 • Zainstaluj GateGuru do przeanalizowania sytuacji na lotnisku. GateGuru oferuje klienty dla smartfonów z OS Android oraz iPhone’ów.

Użyj dowolnej karty magnetycznej do włączenia światła w pokoju hotelowym

 • Porada może okazać się przydatna w przypadku, gdy zostałeś w pokoju sam bez hotelowej karty-klucza. Jak wiadomo, karty używa się nie tylko do otwierania drzwi, ale również do zapalenia światła.
  Dowolna karta płatnicza załatwi sprawę.

2 KOMENTARZE