Kłopoty ze snem? Oto łatwe rozwiązanie – Sleep Bot Tracker Log

1
1453
Sleep Bot Tracker Log - ekran powitalny
Sleep Bot Tracker Log - ekran powitalny

Dobry sen jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Jeśli śpisz za mało albo zarywasz nocki, na pewno wiesz, jak reaguje Twój organizm. Masz wtedy kłopoty z koncentracją, nie kojarzysz faktów, ciężko Ci się wysłowić, popełniasz błędy przy najłatwiejszych pracach i, w ekstremalnych przypadkach, masz przywidzenia. Czasem pojawiają się halucynacje. Jeśli więc chcesz pozostać efektywny w swoich działaniach, utrzymywać produktywność i jasność umysłu na normalnym poziomie, musisz zadbać o to, żeby się wyspać. Proste? Nie zawsze.
Z pomocą przychodzi Sleep Bot Tracker Log.

 

Sleep Bot Tracker Log - ekran powitalny
Sleep Bot Tracker Log - ekran powitalny

Jest to aplikacja działająca pod kontrolą systemu operacyjnego Android, pozwalająca na śledzenie ilości czasu spędzanego na spaniu.

„Jak mi to ma pomóc?” – pytasz. To jest bardzo proste.
Za każdym razem, kiedy idziesz spać, wciskasz przycisk. A kiedy wstajesz, wciskasz go ponownie. Program oblicza dla Ciebie długość snu, dług (ile jeszcze powinieneś spać), robi użyteczne grafy, wyświetla porady, dostarcza przydatne poradniki i artykuły, a do tego ma całkiem spore możliwości konfiguracyjne.

 

Sleep Bot Tracker Log - Zakładka Konfiguracja
Sleep Bot Tracker Log - Zakładka Konfiguracja

Instalując Sleep Bot Trackera, byłem mocno sceptyczny. „Jak klikanie w ekran komórki, może mi pomóc w spaniu? Bez sensu!”.
Jednak po kilku dniach użytkowania, widzę, że aplikacja dostarcza użyteczne informacje w przystępnej formie. Widzisz dokładnie, kiedy śpisz za krótko, jeśli liczby do Ciebie nie przemawiają, jest też graf, który przedstawia rekordy w długości nieprzerwanego snu. Nie znaczy to jednak, że powinieneś spać cały dzień. Przecież są też inne rzeczy do robienia.

 

Sleep Bot Tracker Log - Ustawianie alarmu
Sleep Bot Tracker Log - Ustawianie alarmu
Sleep Bot Tracker Log - wykres
Sleep Bot Tracker Log - wykres

Możliwości konfiguracyjne programu, mocno mnie zaskoczyły. Nawet może lekko przytłoczyły. Można włączyć automatyczne wyciszenie telefonu kiedy śpisz, a do tego wybrać sposób wyciszania (nie zmienia ustawień aktualnych dzwonków, wycisza i włącza wibrację, lub wycisza i wyłącza wibrację) – świetny pomysł! Już nikt nie będzie mi przeszkadzał, kiedy śpię! Można też automatycznie wyłączyć połączenia bezprzewodowe, kiedy przełączysz aplikację w tryb spania. Natomiast opóźnianie licznika długości snu, pozwala na dokładniejsze pomiary – przecież kładąc się do łóżka, najczęściej nie zasypiamy od razu. To tylko kilka z możliwości, które oferuje Sleep Bot Tracker – uznałem je za bardzo przydatne, szczególnie kompletne wyłączenie dzwonków.

 

Sleep Bot Tracker Log - przydatne artykuły na temat spania oraz zaburzeń snu
Sleep Bot Tracker Log - przydatne artykuły na temat spania oraz zaburzeń snu
Sleep Bot Tracker Log - przykładowy artykuł
Sleep Bot Tracker Log - przykładowy artykuł

Aplikacja jest bardzo prosta w użytkowaniu, wygląd jest ergonomiczny i miły dla oka. Szkoda, że Sleep Bota nie ma w wersji polskiej. Dla wielu osób aplikacja w języku angielskim może okazać się barierą nie do przeskoczenia.
Bądźmy jednak dobrej myśli, że autorzy w końcu przetłumaczą aplikację na nasz rodzimy język.

 

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz (@gstlt) – pisarz-amator, administrator systemów i aplikacji. Po pracy zajmuje się pisaniem, bieganiem i rozwojem osobistym, o czym można poczytać na jego blogu, gdzie opisuje sposoby motywacji i stymulowania swojego rozwoju, których próbował i okazały się efektywne. A i na tym nie poprzestaje.[/stextbox]

1 KOMENTARZ