Kilka porad, które Jason Fried dostał od Jeffa Bezosa

0
1127
Kilka porad, które Jason Fried dostał od Jeffa Bezosa

Jeff Bezos przybył do biura Jasona Frieda (37signals) i spędził z nimi około 90 minut, omawiając strategię produktu. Zanim wyszedł, poświęcił około 45 minut na udzielenie odpowiedzi na pytania wszystkich osób znajdujących się w biurze.

W jednej ze swych odpowiedzi, podzielił się pouczającym spostrzeżeniem na temat ludzi, którzy “często mają rację”.
Powiedział, że ludzie, którzy z reguły mają rację, są osobami, które często zmieniają zdanie. Nie uważa on bynajmniej, aby spójność myślenia byłą szczególnie pozytywną cechą. Jest całkowicie normalne — a nawet zalecane — aby pomysł, na który wpadniesz jutro, stał w sprzeczności z tym, który masz dzisiaj.

(Zdjęcie: Insider Money)

Zauważył, że najbardziej inteligentni ludzie ciągle rewidują swój ogląd, ponownie rozważając problem, który uważali za rozwiązany. Są otwarci na nowe punkty widzenia, nowe informacje, nowe pomysły, sprzeczności i wyzwania związane z ich własnym sposobem myślenia.

Nie oznacza to, że nie powinieneś mieć dobrze ukształtowanej opinii, ale oznacza, że powinieneś uznawać swój punkt widzenia za tymczasowy.

Jaka cecha określa kogoś, kto często się myli? Jest to osoba przywiązująca zbyt dużą wagę do detali, która trzyma się kurczowo jednego punkt widzenia. Jeżeli ktoś w swym postrzeganiu nie może wyjść poza szczegóły i dostrzec szerszego obrazu, rozpatrując problem pod różnym kątem, zazwyczaj się myli.
Wspaniała rada.

[via]