Jednominutowa medytacja

5
839

Medytacja poprawia jakość życia we wszystkich jego najważniejszych obszarach – to nie tylko moja opinia na ten temat, ale naukowe stwierdzenie podpierające się licznymi badaniami przeprowadzonymi między innymi w Harvard Medical School, University of Wisconsin, czy też University of Massachusetts.

Medytacja zwiększa uwagę i koncentrację, pozwala pokonać stres, pomaga przezwyciężyć złość, lęk, depresję, poprawić jakość snu. Co więcej, medytacja poprawia trawienie oraz zmniejsza ryzyko zawału serca.

Uwaga! Medytacja również poprawia życie seksualne i zwiększa kreatywność. Wow! Dzięki medytacji jesteś w stanie poprawić swoje samopoczucie, jak również zmienić bieg swojej kariery.

Pozwolicie, że pozwolę sobie na małą frywolność słowną, ale bądźmy ze sobą szczerzy – trzeba być bardzo OPORNYM na poprawę jakości swojego życia, aby nie chcieć skorzystać z tego, co daje nam praktyka medytacji!

Jednominutowa medytacja

Słyszę już myśli, setki pytań i stwierdzeń gromadzących się w twojej głowie: No tak – ale jak mam znaleźć czas na medytację? Gdzie ją najlepiej praktykować? Nie – to nie dla mnie! Nie potrafię się wyciszyć i skupić nawet na 5 minut! Nie wychodzi mi!

No dobra, powiedzmy, że jestem w stanie po części zrozumieć Twoje wszystkie „ALE”. Z tego też względu na początek twojej przygody z medytacją (gwarantuję, że niekończącej się przygody) proponuję ci praktykowanie „jednominutowej medytacji”.

Nie piszę już nic więcej, tylko zapraszam do obejrzenia animowanego filmu przedstawiającego koncepcję „jednominutowej medytacji” (wersja ang.).

I jak, fajnie było? Podziel się poniżej swoimi wrażeniami.

Katarzyna Ostasz - Lifehacker Polska

Katarzyna Ostasz – coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia.
Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy – Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie – niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże.
Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.