Japoński tata opowiada, jak wychowywać dzieci używając Evernote

1
1169

Ayatomo, wychowujący samotnie trójkę dzieci, zajmuje się zawodowo kwestią wychowywania dzieci. Ma własną kolumnę w gazecie i opisuje tam zastosowania Evernote w ułatwianiu sobie pracy, wykonywaniu zadań domowych oraz wychowywaniu dzieci. Mówi nawet, że używanie Evernote pozwala na wychowywanie w „chmurze”.

Popatrzmy z bliska, jak Evernote pomaga w kolejnej dziedzinie – w byciu jeszcze lepszym rodzicem.

Japoński tata opowiada, jak wychowywać dzieci używając Evernote

Należy zacząć od tego, że Ayatomo używa Evernote na wszystkich swoich urządzeniach. Pozwala to na synchronizację wszelkich notatek na laptopie, w telefonie i innych urządzeniach.

Używanie Evernote w pracy i szkole

Przypominamy, że facet jest dziennikarzem. Nic dziwnego, że przygodę z Evernote rozpoczął wtedy, gdy potrzebował przechowywać gdzieś szkice artykułów i mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca. Z czasem zaczął skanować wszystkie papiery, które dzieciaki przynosiły ze szkoły, używając Fujitsu ScanSnap. Fujitsu ScanSnap PC (wersja dla Mac) pozwala radykalnie zredukować ilość papierków i skanować do 20 stron na minutę. Dzięki integracji z Evernote staje się częścią systemu zarządzania dokumentami.

Teraz Ayatomo przechowuje w Evernote dosłownie wszystko: zapiski, przepisy, odręczne notatki, prezentacje, stare podręczniki, kartki świąteczne, losy na loterii, podręczniki użytkownika dołączane do różnych urządzeń. Prościej powiedzieć, że wszystko, co papierowe trafia do Evernote. W celu przyspieszenia procesu można spróbować znaleźć takie instrukcje w internecie – często producenci udostępniają je w postaci pdf. Wówczas nie potrzebujemy nawet skanować drukowanych instrukcji i zamiast tego wrzucamy pdfy do odpowiedniego notatnika.

Evernote jako centrum dowodzenia

W kuchni Ayatomo przymocował do lodówki iPada (jak to zrobić). Jest to wygodne, ponieważ wszyscy domownicy mogą synchronizować swoje plany poprzez Evernote. Kiedyś używali karteczek, jednak tamte czasy to przeszłość.

Do iPada zagląda również podczas gotowania. Po prostu otwiera Evernote – najlepsze przepisy kulinarne też są przechowywane właśnie tam. Może od razu zorientować się, czy ma wszystki wymagane składniki. Taki system rozwiązuje również problem z tym co kupić – listy zakupowe również są przechowywane w Evernote.

Wyszukiwanie w Evernote

Evernote to również album z wycinkami. Nie trzeba niczego organizować – wrzucamy do programu wszystko jak leci, a dzięki rozbudowanemu modułowi wyszukiwania zawsze je znajdziemy. To jest podejście Japończyka – my raczej radzimy używać określonej struktury notatników oraz tagów.

Istnieje wiele różnych stron do udostępniania zdjęć, jednak Ayatomo uważa je za nieintuicyjne. Jako że większość zdjęć robi iPhonem, do automatycznego przesyłania fotek do Evernote używa EverPicture. Dodaje odpowiednie tagi, np. imiona dzieci, dzięki czemu szybko znajdzie to, czego potrzebuje.

Porada dla nowicjuszy: Evernote dla żółtodziobów

Zamiast używać różnych serwisów, które oferują jakąś jedną funkcję, Ayatomo skupił się na Evernote, który pozwala robić mnóstwo rzeczy. Mówi nawet, że jest teraz jego „drugim mózgiem”. I radzi początkującym użytkownikom Evernote, by wrzucali do programu wszystko jak leci – nigdy nie wiemy, kiedy nam się przyda określona notatka lub zeskanowany dokument.

1 KOMENTARZ