Jamendo – miej uszy szeroko otwarte

16
2636
Jamendo artists button

Jamendo jest międzynarodowym serwisem oferującym muzykę opublikowaną na licencji Creative Commons. Obecnie zawiera 307492 utworów, które możesz pobrać całkowicie za darmo ze strony artysty, albumu, listy odtwarzania, a nawet z odtwarzacza Jamendo.

Jamendo

Drobne datki są przez artystów mile widziane, ale co do zasady słuchanie i pobieranie muzyki jest w 100% darmowe.
Utwory możesz ściągać bezpośrednio w formacie mp3, a także za pośrednictwem sieci BitTorrent, jako mp3 lub w formacie ogg. Możesz ustalić preferencje pobierania ze swojego konta.

Zanim przejdziesz do serwisu, pomóż naszemu rodakowi Marcinowi Brzozowskiemu, który zajmuje (na razie!) 2. miejsce na liście 100 najczęściej słuchanych w tym tygodniu.
Co zrobić?

Po zrobieniu przepysznej kawy po bośniacku włącz głośniki i delektuj się jego czterominutowym kawałkiem Pink Piano:

Naprawdę polecamy szybką rejestrację. Dzięki niej będziesz mógł stworzyć swoją prywatną przestrzeń i zarządzać swoimi listami odtwarzania i ulubionymi albumami, zapraszać znajomych i dzielić się muzyką, którą lubisz, komentować i recenzować albumy, których posłuchasz.

16 KOMENTARZE

     • Marcinie, rozumiem Twoje emocje. Popatrz na to z innej strony – ile miałeś pobrań (łącznie z nielegalnymi)? Jakie to miało przełożenie na Twoje dochody (czy dobrowolne datki na Jamendo wzrosły po lawinowym wzroście pobierań)?

     • wszyscy wiedza ze ludzie korzystaja nielegalnie z muzyki na jamendo i uzywaja je do swoich komercyjnych zastosowan , reklam , filmow reklamowych , ja nawet znalezlem swoja muzyke na jakims filmie z wesela na youtube, oczywiscie gosc reklamowal videofilmowanie i uzyl mojego podkladu , ludzie sie wycofuja z jamendo bo prawie nikt nie wykupuje licencji , czasem ktos rzuci 5 $ ale raz na kilka miesiecy
      wystarczy wrzucic nazwe pink piano w google i moje imie i zobaczyc ile zagranicznych serwisow korzysta z widgetow itd , jamendo pisze ze placi revenue share czyli drobne kwoty od wejsc na strony jamendo , dotychczas dostalem 1,5 euro przez 8 miesiecy , generalnie w internecie zarabiaja tylko hakerzy
      nawet wydawcow sie kantuje , firmy typu ebroker i bankier.pl kantuja rowno i nie podliczaja wnioskow kredytowych , moze to sie kiedys zmieni ale na razie nikt nie ma kontroli nad bankami oraz firmami aliacyjnymi