Jakie aplikacje i narzędzia powinieneś znać decydując się na start-up

0
1876
Jakie aplikacje i narzędzia powinieneś znać decydując się na start-up

Aplikacje i narzędzia wspomagające biznes są obecnie coraz częściej wykorzystywane.
Poniżej prezentujemy listę przydatnych narzędzi oraz aplikacji, które umożliwiają odpowiedni start-up. Część narzędzi skutecznie organizuje pracę oraz ułatwia zarządzanie poszczególnymi zadaniami, z kolei inne polepszają stopień komunikacji, wspierają kreatywną pracę. Aplikacje pozwalają także na skuteczne obniżenie kosztów tworzenia projektów lub wspierają proces podejmowanych decyzji.

Pierwszym polecanym narzędziem jest Trello.com. Jest to darmowa aplikacja, jednak pomimo tego bardzo dobrze spełnia swoje zadania – jest przejrzysta i niezwykle funkcjonalna. Dzięki niej skutecznie można organizować pracę całego zespołu – rozdzielać poszczególne zadania pomiędzy pracowników i wskazywać cele. Trello jest także idealnym narzędziem do zarządzania prywatnymi sprawami. Umożliwia on zakładanie dowolnej ilości projektów – w postaci tak zwanych tablic. Z jego pomocą możliwe jest grupowanie zadań w listy, następnie tworzenie wewnętrznych checklist, komentarzy do projektów, nadawanie priorytetów. To tylko część możliwości, jakie daje program – umożliwia także tworzenie terminów wykonania zadań, czy przenoszenia poszczególnych zadań pomiędzy tablicami.

 

Nozbe jest z kolei narzędziem wywodzącym się z polskiego rynku. Narzędzie to służy do zarządzania projektami – wiele osób uznaje, że jest to najlepsze rozwiązanie na rynku narzędzi. Dzięki Nozbe możliwe jest zapanowanie nad chaosem panującym pomiędzy zadaniami, jakie są wykonywane na co dzień. Nozbe to narzędzie bardzo dobrze zaprojektowane, przez co używanie go jest niezwykle proste i intuicyjne – dodatkowo pozwala na tworzenie filtrów pomiędzy projektami, współdzielenie projektów z innymi użytkownikami, dodawanie komentarzy, tworzenie checklist, a także dodawanie plików audio lub video. Bardzo dużym udogodnieniem ze strony Nozbe jest to, że działa już na poziomie przeglądarki internetowej, jednak jest możliwe utworzenie osobnej aplikacji na pulpicie czy też uruchomienie aplikacji mobilnej. Dzięki temu wszystkie projekty zawsze pozostają pod nadzorem i kontrolą.

 

Mindmester.com jest narzędziem typowo przeglądarkowym. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie tak zwanych burzy myśli oraz dyskusji z innymi użytkownikami. Dużym ułatwieniem w tego typu zadaniach jest możliwość wizualizacji omawianych elementów. Mindmester.com posiada już gotowe do użycia schematy mapowe. Co najważniejsze posiada wsparcia w użytkowaniu na smartfonach.

 

Canva.com jest serwisem (w dużym stopniu) darmowym z możliwością projektowania szat graficznych według przygotowanych wzorów. Można tworzyć CV, plakaty, wizytówki, ulotki, grafiki na bloga i wiele innych. Również fani portali społecznościowych znajdą tutaj szablony przygotowane specjalnie dla nich. Canva.com proponuje oczywiście poza darmowymi szablonami możliwość wgrania swoich własnych szablonów. Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla każdego internauty. Niektóre z grafik czy szablonów są płatne, kwota jest jednak niewielka, zazwyczaj jest to 1$.

 

Tuzzit.com jest bazą, która gromadzi w sobie kilkadziesiąt szablonów – można je wypełnić online lub wydrukować w formie papierowej (dostępne są: Personal Business Model, Business Model Canvas, Lean Canvas, SWOT, PEST, SCRUM, Product Canvas, Project Canvas, Social Business Model Canvas  oraz wiele innych elementów), Tuzzit.com oferuje także możliwość pracy na wielu innych szablonów. Szablony można zapisać na swoim dysku oraz udostępnić innym użytkownikom.

 

InVisionApp.com jest narzędziem internetowym, dzięki któremu możliwe jest szybkie tworzenie kilku prototypów aplikacji oraz stron internetowych. Wystarczy jedynie załadować wcześniej przygotowane mackupy, a następnie je ze sobą połączyć. Dzięki inVisionApp.com możliwe jest wygodne sprawdzenie przygotowanych wcześniej prototypów w różnej rozdzielczości – rozmiar dostosowany jest do większości obsługiwanych rozmiarów wyświetlania – między innymi monitorów komputera czy ekranów smartfonów. Dzięki temu narzędziu możliwa jest pewna oszczędność, gdyż wczesną wersję projektu można przygotować samodzielnie.

 

Jakie jeszcze aplikacje dodalibyście do naszej listy? Z jakich pomocy korzystacie w swojej codziennej pracy? Zachęcamy również do podpowiedzi, o których aplikacjach lub narzędziach chcielibyście przeczytać. Piszcie w komentarzach.

Zdjęcie:The Next Web Photos/Flickr

Zobacz również:
10 najpopularniejszych aplikacji na Smartfona z Google Play
29 mniej lub bardziej produktywnych rzeczy, które robię w internecie zamiast pracować
Startup: czy Twój pomysł na biznes ma szanse na powodzenie?
10 porad dla ustalających ceny produktów i usług
Hashbo – bo w życiu chodzi o to, żeby się dzielić