Pisaliśmy wcześniej o Dropboksie, który bez wątpienia powinien znajdować się w niezbędniku każdego lifehackera. Ten wspaniały program zapewnia bezpieczne przechowywanie oraz synchronizację Waszych plików pomiędzy różnymi urządzeniami, których używacie. Oto jak zwiększyć za darmo pojemność programu Dropbox.

Developerzy informują, że została wydana nowa wersja oznaczona numerkiem 1.3.12.
Mimo że jest to wersja eksperymentalna, koniecznie pobierzcie ją ze względu na to, że oferuje darmowe zwiększenie przestrzeni w Dropboksie o całe 5 Gb!

Wrzućcie do Dropboksa swoje zdjęcia oraz filmy. Za każde 500 Mb przesłanych plików otrzymacie bonusowe 500 Mb. To wszystko, co trzeba zrobić, aby otrzymać te dodatkowe gigabajty.

Najprostszym sposobem na skorzystanie z tej wyjątkowej okazji jest instalacja wersji 1.3.12 ze strony forum Dropboksa (na stronie głównej aplikacji po prostu nie znajdziemy tej wersji).

Wbrew temu, co piszą na forach niektórzy użytkownicy, przyjemna niespodzianka dotyczy również użytkowników Mac OS X oraz Linuksa.
Wygląda na to, że niektórzy użytkownicy tych systemów operacyjnych mają zwyczajnie problem z dodaniem importu z Dropboksa do wyświetlanego menu w autostarcie.

Co do kroków, które należy podjąć by otrzymać dodatkową przestrzeń, najprościej jest utworzyć na pendrivie pusty folder DCIM. Wrzucamy do niego duże pliki, mające od 500 Mb i wzwyż.

Zakładamy, że macie już zainstalowany Dropbox.
Dlatego teraz wystarczy podpiąć pendrive’a do komputera, po czym wybrać z menu autostartu Import photos and videos.
Może okazać się konieczny restart komputera.

Najszybsi z Was mogą już po kilku minutach zwiększyć pojemność swojego Dropboksa o 5 dodatowych Gb (łącznie z 500 Mb zdjęć wrzuconych na początku).

Jeżeli nie radzicie sobie z otrzymaniem dodatkowych Gb, skrobnijcie parę słów w komentarzu, podając nazwę swojego OS-a.