Jak zrobić własną wizytówkę za pomocą kodu QR

0
2473

Przedstawialiśmy swego czasu 15 przykładów ciekawych wizytówek, jednak po raz kolejny warto powtórzyć, że w XXI w. drukowana wizytówka najprawdopodobniej odejdzie do lamusa.
Zdecydowanie lepszym, a i bardziej ekologicznym pomysłem jest przekazanie drugiej osobie wizytówki elektronicznej.

Można oczywiście podać adres choćby do swojej stronki w serwisie omnie.to czy podobnych, ale bardziej eleganckim rozwiązaniem wydaje się wizytówka zaszyta w kodzie QR, tym bardziej że staje się to powoli standardem.

Kod QR może zawierać ogromną ilość naszych danych, więc jedyne pytanie brzmi, jak zamienić swoje dane kontaktowe w kod kreskowy QR?

Jak zrobić własną wizytówkę przy pomocy kodu QR

(scott_bl8ke)

 

QR-Code Business Cards to serwis, który pozwala na wybranie gotowego szablonów, a następnie wprowadzenie swoich danych, łącznie ze stanowiskiem, logotypem firmy itd.
Serwis zamieni je na kod 2D, który następnie można wydrukować albo wyeksportować do formatu pdf, PostScript, html czy obrazka.

QR-Code Business Cards

 

Jeżeli nie jesteście na razie przekonani do kodów QR, wydrukujcie w ramach eksperymentu wizytówki obustronne – niech z drugiej strony będzie sam kod QR.
I przekonajcie się, jak często ludzie będą odwracali je na drugą stronę i skanowali kod przy pomocy swojej komórki, błyskawicznie importując Wasz numer telefonu, adres email oraz adresy w serwisach społecznościowych.