Jak zrobić swój własny głośnik do Smartfona – skorzystaj z testów

1
4624

Przeciętny głośnik w smartfonie jest obrazą dla uszu audiofila. Słaba jakość, niski poziom głośności i brak basów mogą zrujnować dźwięk. Ponieważ te głośniki są wbudowane, nie łatwo jest to zmienić. Jednak zanim zainwestujesz w zewnętrzne głośniki, spróbuj szybkich i łatwych sposobów „zrób to sam”, aby znacznie poprawić jakość dźwięku w swoim telefonie. Zobacz, jak prosto zrobić własny głośnik! Do tych niesamowicie prostych sztuczek wystarczą podstawowe rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Wyobraź sobie twarze swoich znajomych, kiedy uda ci się uzyskać świetny dźwięk jedynie za pomocą zwykłej salaterki.

 

Jak zrobić głośniki do smartphona


(Zdjęcie)

Jak zrobić taki sprzęt?

Aby porównać jakość dźwięku, najpierw zbudowałem wszystkie głośniki typu „zrób to sam”, które zamierzałem przetestować, i zaznaczyłem na stole miejsce, gdzie miałem zamiar je ustawić, używając oryginalnego głośnika, jako punktu odniesienia. Głośnik w Samsungu Galaxy Note II znajduje się na dole, po lewej stronie tylnej części telefonu.

Więcej:

Porównałem natężenie i jakość dźwięku. Starałem się opisać jakość w możliwie jak najbardziej obiektywny sposób, ale oczywiście moje własne upodobania także odegrały tutaj swoją rolę. Podobnie jak  muzyką, którą wybrałem.

Do pomiarów głośności ustawiłem miernik natężenia dźwięku (aplikacja na Android) w odległości 1,3m nad poziomem stołu. Poziom głośności w moim Samsungu Galaxy Note ustawiłem na około 75%. W celu pomiaru natężenia dźwięku, wyznaczyłem punkt odniesienia na 2:40 piosenki „Sun” grupy Two Door Cinema Club. W momencie, kiedy telefon leżał płasko na stole z głośnikiem ustawionym do góry, natężenie dźwięku wynosiło 68 dB.

A czy Wy macie pomysły, jak zrobić samodzielnie ułatwienia w pracy Waszych urządzeń?

Via

 

 

1 KOMENTARZ