Jak znaleźć w Google dowolne miejsce na świecie

0
2478
Jak znaleźć w Google dowolne miejsce na świecie

Jak często zdarzało wam się tłumaczyć, gdzie obecnie się znajdujecie i desperacko wyszukiwać cokolwiek nadającego się na punkt orientacyjny? Korporacja Dobra wzbogaciła Google Maps o nową funkcję, która znajdzie nam każde miejsce na świecie. Nawet takie, które nie ma adresu.Oprócz tego, ponownie zaczyna działać Kreator Map Google, zamknięty po majowych atakach spamerów.

Jak znaleźć adres dowolnego miejsca na mapie

Open Location Codes to nadbudowa systemu współrzędnych GPS. Prezentuje się jako „tłumacz” ze zwykłych współrzędnych na krótki kod cyfrowy, który ma długość zwykłego numeru telefonu. Oczywistą zaletą jest to, że nawet mający słabą pamięć łatwo zapamięta podaną lokalizację.

Znalezienie dowolnego miejsca nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Wchodząc na stronę projektu plus+codes zgadzamy się na udostępnienie swojej lokalizacji (trzeba kliknąć Share w wyskakującym oknie), a dalej pozostaje wybrać za pomocą czerwonego prostokąta jakieś miejsce.

Open Location Codes Westerplatte Gdańsk

Otrzymujemy dwa kody. Pierwszy (dłuższy) podaje współrzędne geograficzne. Ten krótszy pokaże lokalne współrzędne i przyda się tylko wtedy, gdy mamy w ręku inną mapę tego obszaru.

Open Location Codes Współrzędne geograficzne

Wpisujemy krótki kod do Map Google w komórce lub zwykłej przeglądarce i mamy to miejsce!

Jak komuś wytłumaczyć, gdzie jesteśmy

I bardzo przydatna rzecz: udostępnianie lokalizacji.
Zwróćcie uwagę na kod. Jeśli nasi znajomi znajdują się w pobliżu, wystarczy przesłać im ostatnie 4 symbole (na przykładzie zrzutu ekranu będzie to 48+MQ).

Zapowiada się totalna inwentaryzacja każdego, nawet najmniejszego zakamarka świata. Należy powiedzieć, że pomysł Google nie jest nowy — wystarczy wspomnieć słynny what3words, który do złudzenia przypomina nowa usługa Google.

System geokodowania whats3words
No ale możliwości tych firm są zupełnie nieporównywalne. Zupełnie jasne jest, że już wkrótce wsparcie Open Location Codes będą oferowały również inne usługi i aplikacje Google.

Czy nowa usługa Google przypadła wam do gustu? Odezwijcie się w komentarzach!