Jak znaleźć najtańszy produkt bez przeglądania gazetek promocyjnych

2
1759
Teraz Listonic pokazuje, gdzie kupisz najtaniej

W jednym z pierwszych naszych wpisów opowiadaliśmy Wam o wspaniałym polskim programie Listonic, który jest, w istocie, elektroniczną listą zakupową na urządzenia przenośne.
Zaletą używania jest fakt, że kupimy dokładnie to, czego potrzebujemy.

Teraz do listy zakupów w programie Listonic dopasowane zostaną oferty z gazetek promocyjnych.

Wiemy, czego nam potrzeba, Listonic nas asekuruje i informuje o tym, że dany produkt można kupić w innym miejscu nieco taniej. 

Nie porównujemy ofert z gazetek promocyjnych, ponieważ pochłaniałoby to dużo czasu. Ale skoro Listonic jest w stanie to zautomatyzować, czemu nie?

Jak znaleźć najtańszy produkt w danej kategorii

Program Listonic jest darmowy i ma wersje na wszystkie telefony komórkowe, niezależnie od producenta i OS.

2 KOMENTARZE

  1. Czy to jest w ogóle opłacalne? Jeśli w jednym sklepie czipsy są za 1,99 a w innym za 1,70 to i tak bym kupił te czipsy w tym pierwszym sklepie. Różnica w zakupach musiałaby wynosić około 30% i to przy dużych zakupach ( takich za 200-300zł ), żeby opłacało się jechać do innego sklepu. Dlaczego? Trzeba policzyć: czasy dojazdów do tych marketów, czasy przebywania w markecie, „straty na tym, że coś się przypomniało co nie kupiliśmy w innym markecie”, oraz czas stania w kolejce. Ten czas który tracimy to są żywe pieniądze, lub rzeczy na które poświęcimy czas w domu, aby zrobić coś sensownego. A zapomniałbym, do obliczeń musimy doliczyć koszt dojazdu. Dlatego jeśli już mamy wybierać tańszą opcję to tylko jedną, Nie opłaca się rozdzielać zakupów na dwa markety ( a co dopiero na więcej ).

    • Jechać przez pół miasta po paczkę (tańszych) chipsów to bezsens. Inna rzecz, że w przypadku większej ilości promocji w danym sklepie to już jest jak najbardziej opłacalne.
      Jeżeli z kolei jest to jakaś nie psująca się żywność (kasza gryczana) albo taka, którą można wrzucić do zamrażarki (wołowina), można rozważyć zakup kilku kilo.