Jak znaleźć dobrą pracę dzięki Google Plus

0
764

Nie powinno być dla Ciebie tajemnicą, że pracodawcy aktywnie wykorzystują serwisy społecznościowe do poszukiwania potencjalnych pracowników. Istnieje niezastąpiony LinkedIn, polski Goldenline; z kolei w przypadku Facebooka i Twittera mamy odpowiednio Branchout oraz TweetMyJobs (jako osobne aplikacje).
Teraz dodatkowo masz do swojej dyspozycji ambitnego rywala Facebooka – nowy serwis Google+ (notabene, pozostało nam jeszcze parędziesiąt zaproszeń – kliknij, aby otrzymać). Jak znaleźć dobrą pracę dzięki Google Plus - Lifehacker Polska

Liczba użytkowników Google+ rośnie z dnia na dzień, dlatego proponujemy już dziś wykorzystać ten serwis do wypromowania siebie i znalezienia wymarzonej pracy.

Dzięki Google+ możesz:

  • nawiązywać kontakty z przedstawicielami firm, w których chcesz się zatrudnić w przyszłości;
  • wypozycjonować siebie jako eksperta w danej dziedzinie;
  • dzielić się swoimi przemyśleniami oraz artykułami;
  • zdobywać cenną wiedzę i śledzić najnowsze tendencje na rynku pracy.

Profil

Zacznij od rzetelnego wypełnienia swojego profilu. Weź swoje CV i upewnij się, że profil w Google+ zawiera informacje nt. Twojego doświadczenia oraz dotychczasowych miejsc pracy.

Podaj adres swojego profilu w LinkedIn, na Twitterze oraz kanał na YouTube (czemu nie ?).
Aby Twój profil wyróżniał się w gąszczu innych, pokuś się o przygotowanie CV wideo (Jak przygotować dobre CV wideo).

Warto również zarezerwować ładny i krótki adres w Google Plus.
Po wypełnieniu profilu w serwisie możesz używać tego krótkiego adresu chociażby w stopkach emaili (pamiętasz, że dobry email zawiera nie więcej niż 5 zdań?).

————————————————-
Aby ułatwić Ci poruszanie się po serwisie Google+, przygotowaliśmy specjalny przewodnik: Mini-ściąga dla nowych użytkowników Google Plus.

____________________________ 

Nawiązuj kontakty dzięki modułowi „Kręgi”

Google+ dzięki opcji „Kręgi” pozwala, w odróżnieniu od Facebooka, na łatwe odseparowanie rodziny i przyjaciół od kolegów z pracy.

Pamiętaj, że dzięki możliwości zaawansowanej edycji ustawień prywatności udostępniasz określonej grupie dokładnie tyle informacji, ile uważasz za konieczne.
Ludzie dodani do danej grupy nie będą nawet wiedzieli jak ta grupa się nazywa. Nie będą również widzieli aktualizacji statusów, skierowanych do znajomych z innych grup.

Stąd warto dodawać do swoich kręgów ekspertów branżowych bez obaw, że zobaczą status skierowany do kumpli.

Mało tego, podobnie jak w życiu codziennym, osoba, którą dodasz do grupy, wcale nie musi się zrewanżować. Dlatego możesz dodawać ekspertów i potencjalnych kolegów z pracy i śledzić udostępnione przez nich publicznie statusy.

Sparks

Używaj modułu Sparks do dzielenia się swoją wiedzą oraz dowiadywania się o nowościach w określonej branży. Możesz wybrać obszary swoich zainteresowań i otrzymasz na wyjściu strumień codziennych informacji na interesujący Cię temat.

I wreszcie

Hangouts

Hangouts, czyli zaawansowany grupowy czat wideo, pozwala na zapraszanie do rozmowy innych ludzi w celu przedyskutowania różnych tematów.
Możesz w ten sposób zorganizować coś na kształt webinaru czy prezentacji wideo.

I ostatnia rzecz – jeżeli chcesz złapać byka za rogi, odwiedź te dwa serwisy: FindPeopleOnPlus oraz Greep. Te rozbudowane katalogi użytkowników Google+ pozwalają na wyszukiwanie ludzi według kraju, firmy, stanowiska itd.

 

Dzielenie się wiedzą jest szlachetne.
Opowiedz, jakie znasz inne sposoby na wykorzystanie Google+ do budowania kariery?