Jak zmotywować się do pracy? 2 historie

3
659
Motywacja jak zmotywować się do pracy historia etiopski cieśla Sintayehu Tishale

Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie się do pracy, a krótkie terminy, niecierpliwi klienci i surowi kierownicy motywują samym istnieniem. Nic jednak tak nie motywuje, jak znalezienie się w beznadziejnej sytuacji. Otwierający nowy tydzień post zawiera 2 krótkie historie: o rolniku i ośle oraz niepełnosprawnym Etiopczyku. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zmotywować się do pracy, z pewnością będziecie je sobie przypominali.

Jak zmotywować się do pracy: 2 różne historie

1. Osiołek w studni. Pewnego dnia należący do rolnika osioł wpadł do studni.
Rolnik długo zastanawiał się, co zrobić ze zwierzęciem, ale zrozumiawszy, że wyciągnięcie tamtego jest zadaniem niewykonalnym, postanowił zaprosić sąsiadów do pomocy i zasypać studnię.
Osioł z początku wydawał rozpaczliwe odgłosy, ale szybko umilkł. Zdziwiony rolnik wrzucił jeszcze kilka grudek ziemi, ale zaintrygowany postanowił zobaczyć, co się dzieje w studni.
Gdy zajrzał do niej, stanął jak wryty: za każdym razem, gdy osiołkowi spadała na grzbiet kolejna grudka ziemi, tamten wstrząsał się i wskakiwał na tę grudkę.
Rolnik oraz jego sąsiedzi dalej zasypywali studnię, a osiołek dalej walczył, aż w końcu wyskoczył ze studni i uciekł.

Życie ciągle zsyła mnóstwo brudu, ale każdy z pojawiających się problemów pozwala stać się bardziej dojrzałym. Jeżeli nie zatrzymujesz się i nie poddajesz, można wydostać się nawet z najgłębszej studni.

2. Etiopski bezręki cieśla. Bohaterem drugiej historii jest cieśla etiopski Sintayehu Tishale. Poczucie odpowiedzialności za życie – swoje własne oraz rodziny – sprawiło, że potrafi robić nogami o wiele więcej niż niejedna osoba rękami zupełnie zdrowa osoba.

Sprawdź też:

7 typowych objawów tego, że zaczynasz rezygnować z własnych marzeń
Wzory postępowania, które zmniejszają Twoją motywację
10 najlepszych motywujących cytatów z Jana Pawła II