Jak zmienić domyślną domenę wyszukiwania w Google Chrome

0
1396
Edycja przeglądarki domyślnej w Google Chrome

Grono fanów LH rośnie. Cieszy nas bardzo, że obserwujecie nasze poczynania, dlatego naprawdę się staramy. W odpowiedzi na prośbę czytelnika pokażemy, jak zmienić domyślną domenę wyszukiwania w Google Chrome

Po co zmieniać domenę wyszukiwania w Google Chrome? Główny powód – wszelkie nowości, jak to Google Recipe czy Google Weddings pojawiają się najpierw w wersji angielskiej (ściślej – amerykańskiej) wyszukiwarki, czyli w google.com.

Użytkownicy Google Chrome wiedzą, że ta przeglądarka jest maksymalnie przystosowana do wygodnego korzystania z przeróżnych usług Google.

Jest jednak jeden mankament – Chrome ma za nic nasze przyzwyczajenia i widząc „polski” adres IP ciągle przełącza na polską wersję językową wyszukiwarki Google. Z drugiej strony, każdorazowe przełączanie się na google.com/ncr może być uciążliwe.

Zobacz jak zmienić wbudowaną wyszukiwarkę w Google Chrome.

Najlepiej jest to osiągnąć edytując plik ustawień Google Chrome po całkowitym zamknięciu przeglądarki.

  1. Przejdź do C:\Users\użytkownik\AppData\Local\Google\Chrome\User DataEdycja przeglądarki domyślnej w Google Chrome
  2. Znajdź 2 wpisy: last_known_google_url oraz last_prompted_google_url (pokazane na poniższym zrzucie ekranu) i wpisz pożądaną domenę wyszukiwania (masz przy okazji odpowiedź na pytanie, jak zmienić w przeglądarce Google Chrome wyszukiwarkę na Bing lub inną).Edycja wartości Local State - zmiana przeglądarki domyślnej w Google Chrome
  3. Uruchom Google Chrome klikając „Nie” w przypadku, gdyby uparciuch próbował ponownie Cię przełączyć na polską wersję językową.

 

Enjoy google.com searching engine guys :P