Istnieją różne programy do zdalnego zarządzania swoim komputerem. Jeżeli namiętnie używacie Twittera, możecie go wykorzystać w tym samym celu. Jak zdalnie sterować swoim komputerem i przede wszystkim po co? Wyobraźcie sobie, że czytacie te słowa w swoim telefonie i nagle sobie przypominacie, że zapomnieliście wyłączyć komputera. To jest właśnie jedna z sytuacji, kiedy wysłanie jednego tweeta rozwiązuje problem.

Jak zdalnie sterować swoim komputerem?

Na ratunek przychodzi Twitter.

Aby umożliwić zdalne sterowanie komputerem za pomocą Twittera, udajemy się najpierw na stronę pobierania TweetMyPC i pobieramy aplikację na swojego Windowsa.

Instalujemy i logujemy się używając swojego konta na Twitterze.

Instalujemy i logujemy się używając swojego konta na Twitterze

Następnie autoryzujemy aplikację klikając odpowiedni przycisk, kopiujemy otrzymany numer PIN i wklejamy do aplikacji.

Autoryzacja TweetMyPC

kopiujemy otrzymany numer PIN

Wklejamy otrzymany numer PIN do aplikacji TweetMyPC

Od tego momentu można wykorzystywać Twittera do zdalnego zarządzania swoim komputerem.
Tak wyglądają dostępne komendy: lista poleceń w TweetMyPC 3.9.

Tak wyglądają dostępne komendy TweetMyPC

Jak widać, za ich pomocą można nie tylko wyłączyć lub zresetować kumputer, ale też zablokować ekran, wylogować się, zrobić zrzut ekranowy, albo ściszyć muzykę, jeżeli wybiegliśmy w pośpiechu z mieszkania.

Po wysłaniu polecenia prez TweetMyPC do komputera na naszym Twitterze jest publikowana odpowiedna aktualizacja. Jeżeli nie chcemy irytować innych tego typu tweetami, najlepiej założyć osobne konto na Twitterze.

Aplikację pobieramy stąd: TweetMyPC

[via]

3 KOMENTARZE

  1. Jest jeden warunek… stałe podłączenie do internetu :P a do zdalnego „kierowania” kompem używam TeamViewer’a lub zdalny pulpit Windowsa… TeamViewer sprawdza się znakomicie jeśli nie mamy stałego IP, podczas gdy przy zdalnym pulpicie Windowsa trzeba się nakombinować.