Jak zarabiać w Internecie

3
1175
Jak zarabiać w Internecie

Seth Godin, autor bestsellerów o marketingu, sporo wie o zarabianiu. Czy da się zarabiać online i jak to robić prawidłowo? Sprawdźmy porady amerykańskiego wizjonera i guru marketingu.

 1. Po pierwsze: przestać szukać w Googlu rzeczy w stylu „jak zarabiać pieniądze online”. Nie dlatego nie możesz chcieć zarabiać w Internecie, lecz dlatego, że to, co znajdziesz w wynikach wyszukiwania, pomoże Ci co najwyżej stracić pieniądze. To tak jakbyś pytał właściciela kasyna, jak zarobić pieniądze w Las Vegas…
 2. Nie płać nikomu za proste i sprawdzone przepisy na to, jak osiągnąć ten cel. W szczególności nie płać nikomu za porady, jak napisać i sprzedawać podręczniki lub książki elektroniczne o tym, jak zarabiać online.
 3. Bogać się powoli.
 4. Skup się na deficytowym zasobie w Internecie: uwadze. Jeżeli będziesz próbował wynaleźć sposób na przyciąganie taniej uwagi i zamianę jej w kasę, przegrasz.
  Uwaga, której wymagasz, nie jest tania. Ciężko ją zdobyć poprzez SEO i rzadko kiedy rośnie. Zamiast tego, skup się na tym, jak pozyskać cenną uwagę.Jak zarabiać w Internecie

  (401K)


 5. Poza uwagą skup się na zaufaniu. Zaufanie jest nawet rzadsze od uwagi.
 6. Nie przejmuj się zbytnio tą „online’ową” częścią. Zamiast tego, zastanów się nad tworzeniem wartości. Część onlajnowa zadba o siebie sama.
 7. Nie rzucaj swojej dotychczasowej pracy. Z początku wykorzystuj wieczory i weekendy – doświadczenie przyjdzie z czasem.
 8. Buduj dobrą reputację. Upewnij się, że zasługujesz na nią i że będzie poddawana krytycznym ocenom.
 9. Obsesyjnie zdobywaj specjalizację. Żadna nisza nie jest za mała, jeżeli ją zajmujesz.
 10. Łącz to, co jest rozproszone.
 11. Bądź liderem.
 12. Buduj w Internecie dziedzictwo, którego wartość wzrasta każdego dnia.
 13. Zarabiaj pieniądze offline. Jeżeli potrafisz wymyślić, jak tworzyć wartość w rozmowach w cztery oczy, o wiele łatwiej jest powtórzyć to samo w świecie cyfrowym. Internet nie jest magią, lecz zaledwie czymś bardziej efektywnym.
 14. Zostań najlepszy na świecie w czymś, co ludzie doceniają. Łatwo jest tak mówić, lecz to jest warte więcej niż myślisz.
 15. Spędzaj czas z ludźmi, którzy nie idą na łatwiznę. Ucz się od nich.
 16. Popełniaj błędy. Rób to często i małym kosztem. Jest to najlepszy prezent, który Internet daje ludziom chcącym wystrzelić z nowym biznesem.
 17. Zarabiaj pieniądze na małą, lecz ciągle rosnącą skalę.
 18. Nie gnaj za tym, co było modne w Internecie wczoraj.
 19. Planuj z rozmachem, działaj uważnie i nie dawaj się wciągać w wycieczki osobiste. Jeżeli nie jest to częścią Twojego planu, po co tracisz na to swój czas?
 20. Ucz się. Bezustannie. Ucz się kodowania, perswazyjnego pisania, nowych technologii, wprowadzania najlepszego do swojego zespołu, znajdowania słabo wykorzystywanych zasobów oraz dostrzegania wzorów.
 21. To nie jest gra o sumie zerowej. Im więcej zaoferujesz swojej społeczności, tym większe staną się Twoje udziały.

[How to make money online]

Czy myślicie o zarabianiu w Internecie? Jak planujecie to robić? Dajcie znać w komentarzach pod spodem.

3 KOMENTARZE

 1. Ciekawy artykuł. Chociaż jak sam bym go trochę rozwinął. W jednym artykule chcesz zamieścić zawartość kilku blogów. Spora dawka wiedzy na tak krótki tekst. Ważną informacją by były konkretne kwoty i czas w jakim można zarobic i ile będą trwały „żniwa”. Ogólnie ok. Polecam i Pozdrawiam. Binarne Opcje